Мезинський національний парк

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Мезинський
Статус Національний парк
Засновано 10 лютого 2006 року
Площа 31 035 га
Центр Чернігівська обл., Коропський район, с. Деснянське 

Мезинський національний природний парк на Чернігівщині представляє зону Північно-Східного Полісся. Парк створили у 2006 році для збереження, відтворення й раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне й оздоровче значення.

Парк розташований переважно на правому (високому) березі річки Десна. Тутешні ландшафти просто зачаровують своєю красою. З високих пагорбів відкриваються неймовірні краєвиди на заплавну Десну й неосяжні луки. Значну територію займають ліси, що мальовничо розкинулися на схилах.

Мезинський нацпарк багатий на археологічні пам’ятки. Тут знайшли унікальну палеолітичну стоянку віком близько 20 тисяч років, залишки житла, збудованого з кісток мамонта, а також мистецькі вироби: статуетки, фігурки тварин, прикраси. Саме через ці знахідки на логотипі парку зображений мамонт.

До Червоної книги України занесено 14 видів флори (сальвінія плаваюча, водяний горіх, пальчатокорінник травневий та інші) і 68 видів фауни (махаон, стерлядь, сірий журавель, річкова видра, пугач тощо).

У Мезинському НПП працюють 2 гостьові будинки для туристів та археологічний музей у селі Мезин. Також можна скористатися розробленими маршрутами і взяти туристичне спорядження напрокат.

Мезинський національний парк – неперевершений куточок мальовничої природи, яка чудово збереглася до нашого часу. Це неймовірні світанки над охопленою туманом Десною, панорамні краєвиди й нечувана культурно-історична спадщина.

3 причини відвідати природний парк

 свіже, наповнене різнотрав’ям повітря деснянської заплави;

 мальовничі екостежки й маршрути;

колоритні сіверські поселення з чистими продуктами.

Що можна робити в Мезинському парку?

Мезинський нацпарк – чудове місце для різних видів відпочинку. Десна приваблює любителів сплавів і риболовлі, піших та велосипедних походів, у лісах багато грибів і ягід, а ландшафт парку зацікавить любителів пейзажної фотографії. У Мезині діє археологічний музей.

Відпочинок і розваги


Природні ландшафти

Територію парку складають ліси (38%), луки (16%), болота (1%), вода (3%), сільськогосподарські угіддя (35%), забудова й дороги (7%).


Умови та комфорт

Парк надає послуги з розміщення туристів (2 гостьові будинки на 21 місце), прокату туристичного спорядження (наметів, спальників, килимків, дощовиків).

Мобільне покриття


Перегляньте відео з краєвидами парку

Цікаві факти про Мезинський парк

✓  У 2000 році Національний банк України випустив пам’ятну монету номіналом 20 гривень під назвою “Палеоліт”. На реверсі монети зображений мізинський різьблений браслет із бивнів мамонта.

 Під час дослідження Мізинської стоянки археологи знайшли унікальні музичні інструменти з бивнів мамонта. На сьогодні ця знахідка залишається єдиним свідченням існування танців у палеолітичній культурі Східної Європи.

  16212, Чернігівська обл., Коропський район,
с. Деснянське
  http://mezinpark.com.ua/
  mezinpark@gmail.com
  (04656) 3-58-13, (068) 319 86 41

Як доїхати до Мезинського парку?

Найкраще їхати до Мезинського НПП власним транспортом з боку Чернігова (траса Р-12 Київ – Чернігів – Новгород-Сіверський) або через смт Короп.

Залізницею можна дістатися до станцій Кролевець та Алтинівка. Автобусом слід їхати з Коропа до села Деснянське або маршрутом Чернігів – Новгород-Сіверський і вийти на повороті до села Покошичі, а далі пішки чи автостопом.

Відстань від: Києва – 289 км, Чернігова – 149 км, Конотопа – 143 км, Сум – 220 км.

Найближчі залізничні станції: Кролевець, Алтинівка
 Є сполучення між Коропом і Деснянським

Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків