Національний парк “Мезинський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Мезинський
Статус Національний парк
Засновано 10 лютого 2006 року
Площа 31 035 га
Центр Чернігівська обл., Коропський район, с. Деснянське 

“Мезинський” національний природний парк представляє зону північно-східного Полісся та знаходиться на Чернігівщині. Парк було створено в 2006 році з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Парк розташований переважно на правому (високому) березі річки Десна. Тутешні ландшафти просто зачаровують своєю красою. З високих пагорбів відкриваються неймовірні види на заплавну Десну та неосяжні луки. Значну територію займають ліси, що мальовничо розкинулись на схилах.

“Мезинський” нацпарк багатий на археологічні пам’ятки, тут знайдено унікальну палеолітичну стоянку віком близько 20 тисяч років. Дослідники знайшли залишки житла, що будувалось із кісток мамонта, а також мистецькі вироби: статуетки, фігурки тварин, прикраси. Саме через ці знахідки на логотипі парку зображений мамонт.

До Червоної книги України занесено 14 видів флори (сальвінія плаваюча, водяний горіх, пальчатокорінничк травневий та ін.)  та 68 видів фауни (махаон, стерлядь, сірий журавель, річкова видра, пугач та ін.).

“Мезинський” НПП надає послуги з розміщення туристів (наявні 2 гостьових будинки), діє археологіяний музей в с. Мезин, розроблені туристичні маршрути, є прокат туристичного спорядження.

“Мезинський” національний парк – це неперевершений куточок мальовничої природи, що чудово збреглась до нашого часу. Це неймовірні світанки над охопленою туманом Десною, панормані види та нечувана культурно-історична спадщина.

3 причини відвідати природний парк

 свіже наповнене різнотрав’ям повітря Деснянської заплави

 мальовничі екостежки і маршрути

колоритні сіверські поселення з чистими продуктами

Чим можна зайнятись в Мезинському парку?

“Мезинський” нацпарк чудове місце для різних видів відпочинку. Десна приваблює любителів сплавів та риболовлі, в лісах повно грибів та ягід, а ландшафт парку буде цікавий любителям пейзажної фотографії. Територія парку чудове місце для піших та велосипедних походів. В селі Мезин діє археологічний музей.

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Територію парку складають: ліси 38%, луки 16%, болота 1%, вода 3%, сільськогосподарські угіддя 35%, забудова та дороги 7%.


Умови та комфорт

Парком надаються послуги з розміщення туристів (2 гостьових будинки загальною кількістю на 21 місць), прокату туристичного спорядження (намети, спальники, килимки, дощовики).

Мобільне покриття


Перегляньте відео з краєвидами парку

Цікаві факти про “Мезинський” парк

✓  В 2000 році НБУ випустив пам’ятну монету номіналом 20 гривень під назвою “Палеоліт”. На реверсі монети зображений мізинський різблений браслет із бивнів мамонта.

 Під час дослідження Мізинської стоянки археологи знайшли унікальні музичні інструменти з бивнів мамонта. На сьогодні ця знахідка залишається єдиним свідченням існування танців в палеолітичній культурі Східної Європи.

  16212, Чернігівська обл., Коропський район,
с. Деснянське
  http://mezinpark.com.ua/
  mezinpark@gmail.com
  (04656) 3-58-13, (068) 319 86 41

Як доїхати в “Мезинський” парк?

Найкраще їхати в “Мезинський” НПП власним транспортом, зі сторони Чернігова (траса Р12 Київ-Чернігів-Новгород Сіверський) або через смт Короп.

Залізницею можна доїхати до станцій Кролевець, Алтинівка. Автобусом з смт Короп до с. Деснянське, або їхати маршрутом Чернігів-Новгород Сіверський та вийти на повороті до с. Покошичі, а далі пішки чи автостопом.

Відстань від: Києва – 289 км, Чернігова – 149 км, Конотопа – 143 км, Сум – 220 км.

Найближча залізнична станція – Кролевець, Алтинівка
 Є сполучення між смт Короп та с. Деснянське

Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків