Національний парк “Гомільшанські ліси”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Гомільшанські ліси
Статус Національний парк
Засновано 6 вересня 2004 року
Площа 14 314 га
Центр Харківська обл., Зміївський район, с. Коропове

Національний природний парк “Гомільшанські ліси” розташований у центрі Харківської області – у селі Коропове Зміївського району. Парк був заснований у 2004 році для збереження, відтворення й раціонального використання типових та унікальних лісостепових природних комплексів долини річки Сіверський Донець.

Місцевість парку зачаровує красою і справедливо вважається однією з наймальовничіших на Лівобережжі. “Гомільшанські ліси” охоплюють обидва береги Сіверського Дінця і його правої притоки Гомільші. Уся територія вкрита суцільним лісовим масивом. На правому березі Сіверського Дінця переважають широколистяні види дерев (клен, ясен, липа), а на лівому – соснові бори. Є добре збережені старовікові діброви віком до 150 років, а поодиноким дубам по 350 років.

У парку розташоване мальовниче лісове озеро Біле завдовжки близько 1 км і завширшки 150–250 метрів. Найвища точка “Гомільшанських лісів” – Козача гора, звідки відкривається дивовижна панорама на Сіверський Донець.

У НПП “Гомільшанські ліси” можна зустріти багатьох рідкісних птахів (орлана-білохвоста, скопу, сірого журавля) та інших тварин (лося, річкову видру, європейську норку, борсука).

Національний парк приховує й деякі археологічні артефакти: залишки Коропівського та Сухогомільшанського городищ, руїни Преображенського (Миколаївського) монастиря, заснованого близько 1648 року козаками.

Парк має хороші можливості для рекреації та відпочинку. Є садиби для туристів, обладнані місця для кемпінгу, прокат спорядження, марковані маршрути.

“Гомільшанські ліси” – неповторне місце з яскравим поєднанням природного ландшафту й історичних пам’яток. Сюди варто їхати по лісову тишу, відчуття природної гармонії та збагачення власного культурного світогляду. 

Що можна робити в парку “Гомільшанські ліси”?

“Гомільшанські ліси” – чудова локація для велосипедних і піших прогулянок (походів). На річці Сіверський Донець можна покупатися, сплавитися на байдарках і порибалити. Також тут можна спостерігати досить велике розмаїття птахів та інших тварин.

Відпочинок і розваги


Природні ландшафти

Територію парку займають переважно ліси. У східній частині протікає Сіверський Донець і лежать кілька озер.


Умови та комфорт

У селі Коропове працює багато готелів і садиб зеленого туризму.

Перегляньте репортаж про нацпарк “Гомільшанські ліси”

Цікаві факти про “Гомільшанські ліси”

 Подейкують, що місцевість сучасного парку мала охоронний статус за часів царя Петра І і називалася “Заповідним корабельним гаєм”.

✓ Поблизу Змієва розташована радіофізична лабораторія Харківського національного університету, яка була створена в 1960-х роках і не мала аналогів в СРСР. Тут є антена-парабола діаметром 100 метрів і відбуваються дослідження іоносфери.

  63436, Харківська обл., Зміївський район, с. Коропове
вул. Монастирська, 27
  http://gomilsha.org.ua
  nppgomolsha@ukr.net
  (05747) 3-09-60, 3-00-09

Як доїхати до парку “Гомільшанські ліси”?

Найкраще їхати власним автомобілем по трасі Харків – Зміїв – Балаклея, у селі Задонецьке треба повернути та прямувати до села Коропове, де й розташована вся інфраструктура парку.

До Змієва можна дістатися потягом із Києва чи Харкова.

Відстань від: Харкова 51 км, Дніпра 224 км, Полтави 164 км, Києва 501 км.

Найближча залізнична станція – Зміїв
Є автобусне сполучення між Змієвом і селом Гайдари 


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків