Національний парк “Гомільшанські ліси”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Гомільшанські ліси
Статус Національний парк
Засновано 6 вересня 2004 року
Площа 14 314 га
Центр Харківська обл., Зміївський район, с. Коропове

Національний природний парк “Гомільшанські ліси” розташований в центрі Харківської області, а саме в с. Коропове Зміївського району. Був утворений в 2004 році з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісостепових природних комплексів долини р.Сіверського Дінця.

Місцевість парку чарує своєю красою і по праву вважається однією з наймальовничіших на лівобережжі України. Територія охоплює обидва береги річки Сіверський Донець та його правої притоки Гомільші. Вся територія вкрита суцільним лісовим масивом. На правому березі Сіверського Дінця переважають широколистяні види дерев (клен, ясен, липа), а на лівому березі переважно соснові бори. Є добре збережені старовікові діброви віком до 150 років, поодинокі дуби мають вік 350 років.

В парку розташоване мальовниче лісове озеро (Біле), його довжина складає близько 1 км, а ширина 150-250 метрів. Найвища точка “Гомільшанських лісів” – Козача гора, звідки відкривається дивовижна панорама на річку Сіверський Донець.

В НПП “Гомільшанські ліси” можна зустріти багато рідкісних птахів (орлан-білохвіст, скопа, сірий журавель) та тварин (лось, річкова видра, європейська норка, борсук).

Національний парк приховує і деякі археологічні артефакти. Збереглись залишки двох городищ: Коропівського та Сухогомільшанського, також наявні руїни Преображенського (Миколаївського) монастиря, що був заснований близько 1648 року козаками.

Парк має хороші можливості для рекреації та відпочинку. Є садиби для розташування туристів, обладнані місця для кемпінгу, прокат спорядження, марковані маршрути.

“Гомільшанські ліси” неповторне місце з яскравим поєднанням природного ландшафту та історичних пам’яток. Сюди варто їхати за лісовою тишою, відчуттям природної гармонії та збагаченням власного культурного світогляду. 

Чим можна зайнятись в Гомільшанських лісах?

“Гомільшанські ліси” чудова локація для велосипедних та піших прогулянок (походів). На річці Сіверський Донець можна покупатись, сплавитись на байдарках та порибалити. Також тут можна спостерігати досить велике розмаїїтя птахів та тварин.

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Всю територію парку займають переважно ліси. В східній частині протікає річка Сіверський Донець та розташовані кілька озер.


Умови та комфорт

В с. Коропове функціонує багато готелів та садиб зеленого туризму.

Перегляньте репортаж про нацпарк “Гомільшанські ліси”

Цікаві факти про “Гомільшанські ліси”

 Подейкують що місцевіть сучасного парку мала охоронний статус за часів царя Петра І та носила назву “Заповідний корабельний гай”

✓ Поблизу Змієва розташована радіофізична лабораторія Харківського національного університету, що була створена в 1960-х роках та не мала аналогів в СРСР. Станція має антену-параболу діаметром 100 метрів та займається дослідженням іоносфери

  63436, Харківська обл., Зміївський район, с. Коропове
вул. Монастирська, 27
  http://gomilsha.org.ua
  nppgomolsha@ukr.net
  (05747) 3-09-60, 3-00-09

Як доїхати в “Гомільшанські ліси”?

Найкраще їхати в “Гомільшанські ліси” власним автотранспортом по трасі Харків-Зміїв-Балаклея, в с. Задонецьке треба звернути та прямувати в напрямку с. Коропове, де і розташована вся інфраструктура парку.

До міста Зміїв можна дістатись залізницею із Києва, Харкова.

Відстань від: Харкова – 51 км, Дніпра – 224 км, Полтави – 164 км, Києва – 501 км.

Найближча залізнична станція – Зміїв
Є автобусне сполучення між Змієвом та с. Гайдари 


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків