Національний парк “Гуцульщина”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Гуцульщина
Статус Національний парк
Засновано 14 травня 2002 року
Площа 32 271 га
Центр Івано-Франківська обл., м. Косів

Національний природний парк “Гуцульщина”, розташований в Івано-Франківській області з центром у Косові, був заснований у 2002 році для відтворення й раціонального використання генетичних ресурсів рослинного і тваринного світу, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища Покутсько-Буковинських Карпат.

Територія, що увійшла до національного парку, надзвичайно цікава. Тут неповторна природна краса поєднується з етнічними та історико-культурними надбаннями гуцулів.

Гірський рельєф парку поділяється на 2 типи: передгірну частину з висотами 350–500 м і Карпатську область, де висоти сягають 1470 м. Гірські хребти Покутських Карпат мають здебільшого пологі схили. Такий рельєф чудово підходить для прогулянок і нескладних походів. 

Протяжність території парку із північного заходу на південний схід складає 29 км, а з північного сходу на південний захід – 20. Південна межа парку проходить річкою Черемош, перлиною краю, де можна сплавитися на рафті, порибалити чи просто відпочити.

Значну частину території парку займають ліси, основу яких складають листяні породи. Найчастіше тут трапляється бук, дуб, граб і смерека. Наразі в парку виявлено 874 види вищих судинних рослин, понад 60 видів занесено до Червоної книги України (арніка гірська, шафран Гейфеля, сосна кедрова, тис ягідний та інші).

Тваринний світ парку представлений теж досить широко: понад 50 видів ссавців, близько 172 видів птахів, 14 видів земноводних тощо. Зустрічаються такі рідкісні хижаки, як ведмідь бурий, рись, кіт лісовий.

Крім дикої природи, “Гуцульщина” приваблює туристів колоритом і культурними надбаннями, стародавніми промислами й ремеслами. Одним із них є гуцульська кераміка, що здобула популярність далеко за межами України. Глиняні вироби місцевих майстрів славляться неповторним розписом та унікальною технологією виробництва, яку використовує вже багато поколінь гончарів. В інформаційному центрі нацпарку відкрито кілька кімнат-музеїв, тут експонуються колекції лікарських рослин, геологічних утворень, комах тощо. На території нацпарку працює маєток святого Миколая з музеєм новорічно-різдвяної іграшки.

Національний природний парк “Гуцульщина” – місце, де можна здійснювати свої мрії. Надзвичайна природа в поєднанні з унікальними традиціями краю неодмінно сподобається вам.

3 причини відвідати природний парк

мальовничі гірські ландшафти;

самобутня гуцульська культура;

 екологічний туризм.

Що можна робити в НПП “Гуцульщина”?

У “Гуцульщині” можна знайти багато видів відпочинку та розваг, найпопулярнішими з яких є походи в гори, збирання грибів і ягід, катання на конях, рафтинг на Черемоші, відвідання майстер-класів і музеїв.

Парком розроблено 7 екологічних стежок завдовжки від 1 до 7 км. Тут відбуваються тематичні заходи й фестивалі: “Новорічно-різдвяна іграшка”, “Гірська веселка”, “Лудинє”, “Мальований дзбаник” та інші.

Нацпарк має власну пасіку, де можна придбати мед і продукти бджільництва.

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Туристична інфраструктура НППГуцульщина”, як і Карпат загалом, добре розвинена. У кожному населеному пункті є різні варіанти житла, закладів харчування й розваг.

Мобільне покриття

У галереї використані фото з Вікіпедії та блогу https://sjanchyk.livejournal.com/11212.html.

Цікаві факти про національний парк “Гуцульщина”

✓ 24 серпня 1745 року в селі Космач було вбито найвідомішого ватажка опришків – Олексу Довбуша.

Найвища гірська вершина парку – гора Ґрегіт (1472 м над рівнем моря).

  78600, Івано-Франківська обл., м. Косів,
вул. Дружби, 84
  http://nnph.if.ua
  26215347@mail.gov.ua
  (03478) 2-37-09

Як доїхати до НПП “Гуцульщина”?

До Івано-Франківська, Коломиї та Ворохти можна дістатися залізницею, а далі – автобусом до Косова.

Відстань від: Києва – 585 км, Коломиї – 24 км, Львова – 215 км, Івано-Франківська – 81 км, Чернівців – 99 км.

Найближчі залізничні станції: Коломия, Ворохта, Івано-Франківськ
Є автобусне сполучення з Івано-Франківськом, Львовом, Чернівцями, Коломиєю й Києвом