Національний парк “Гуцульщина”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Гуцульщина
Статус Національний парк
Засновано 14 травня 2002 року
Площа 32 271 га
Центр Івано-Франківська обл., м. Косів

Національний природний парк “Гуцульщина” розташований в Івано-Франківській області з центром в Косові. Був створений в 2002 році для відтворення та раціонального використання генетичних ресурсів рослинного і тваринного світу, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища Покутсько-Буковинських Карпат.

Територія, що увійшла до складу національного парку надзвичайно цікава. Тут зосереджені неповторна природна краса, етнічні та історико-культурні надбання гуцулів.

Гірський рельєф парку представлений двома типами: передгірною частиною з висотами 350-500 метрів та Карпатською областю, де висоти сягають до 1470 метрів. Гірські хребти Покутських Карпат мають здебільшого пологі схили, такий рельєф чудово підходить для прогулянок та нескладних походів. 

Протяжність території парку складає із північного заходу на південний схід 29 км, а з північного сходу на південний захід 20 км. Південна межа парку проходить по перлині краю – річці Черемош, де можна сплавитись на рафті, порибалити та просто відпочити.

Значну частину території парку займають ліси, основу яких складають листяні породи. Найчастіше тут зустрічаються: бук, дуб, граб та смерека. Наразі в межах парку виявлено 874 види вищих судинних рослин, понад 60 видів занесено до Червоної Книги України (арніка гірська, шафран Гейфеля, сосна кедрова, тис ягідний та ін.).

Тваринний світ парку представлений теж досить широко, налічується понад 50 видів савців, близько 172 видів птахів, 14 видів земноводних та ін. Зустрічаються такі рідкісні хижаки, як бурий ведмідь, рись, кіт лісовий.

Крім дикої природи “Гуцульщина” приваблює туристів своїм колоритом та культурними надбаннями, стародавніми промислами і ремеслами. Одним з таких є гуцульска кераміка, що здобула популярність далеко за межами України. Глиняні вироби місцевих майстрів славляться неповторним росписом та унікальною технологією виробництва, що використовується вже багатьма поколіннями гончарів. В інформаційному центрі нацпарку створено низку кімнат-музеїв, тут експонуються колекції лікарських рослин, геологічних утворень, комах, тощо. На території нацпарку функціонує “Маєток Святого Миколая” з музеєм новорічно-різдвяної іграшки.

Національний природний парк “Гуцульщина” – місце де можна здійснювати свої мрії. Надзвичайна природа в поєднанні з унікальними традиціями краю неодмінно сподаються вам.

3 причини відвідати природний парк

мальовничі гірські ландшафти

самобутня гуцульська культура

 екологічний туризм

Чим можна зайнятись в НПП “Гуцульщина”?

В “Гуцульщині” можна знайти багато різновидів відпочинку та розваг. Серед популярних: походи в гори, збирання грибів та ягід, катання на конях, рафтинг на Черемоші, відвідання майстер класів та музеїв.

Парком розроблено 7 екологічних стежок різної довжини від 1 до 7 км. На території проводиться ряд тематичних заходів та фестивалів: “Новорічно-різдвяна іграшка”, “Гірська веселка”, “Лудинє”, “Мальований дзбаник” та ін.

Нацпарк володіє власною пасікою на котрій можна придбати мед та продукти бжільництва.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Туристична інфраструктура НППГуцульщина”, як і Карпат в цілому добре розвинена. В кожному населеному пункті є різні варіанти житла, закладів харчування, розваг.

Мобільне покриття

В галереї використані фото з Вікіпедії та блогу https://sjanchyk.livejournal.com/11212.html

Цікаві факти про національний парк “Гуцульщина”

✓ 24 серпня 1745 року в селі Космач було вбито найвідомішого ватажка опришків Олексу Довбуша

Найвища гірська вершина в межах парку – гора Ґрегіт 1472 метри над р.м.

  78600, Івано-Франківська обл., м. Косів,
вул. Дружби, 84
  http://nnph.if.ua
  26215347@mail.gov.ua
  (03478) 2-37-09

Як доїхати в НПП “Гуцульщина”?

До Івано-Франківська, Коломиї та Ворохти можна дістатись залізницею, а далі автобусним сполученням до м. Косів.

Відстань від: Києва – 585 км, Коломиї – 24 км, Львова – 215 км, Івано-Франківська – 81 км, Чернівців – 99 км.

Найближча залізнична станція – Коломия, Ворохта, Івано-Франківськ
Є автобусне сполучення з Івано-Франківськом, Львовом, Чернівцями, Коломиєю, Києвом