Національний парк “Зачарований край”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Зачарований край
Статус Національний парк
Засновано 21 травня 2009 року
Площа 6 101 га
Центр Закарпатська обл., Іршавський район, с. Ільниця

Національний природний парк “Зачарований край” розташований на Закарпатті неподалік від містечка Іршава. Його створили у 2009 році для збереження, відтворення й ефективного використання типових та унікальних природних комплексів Східних Карпат, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне й оздоровче значення.

Назва парку “Зачарований край” говорить за себе сама. Місцевість надзвичайно мальовнича й приваблива як природними, так і культурно-історичними об’єктами. Парк займає територію низькогір’я вулканічного походження із середніми висотами 500–600 метрів. Особливістю місцевих гір є те, що схили дуже круті й важкодоступні, а тому не заселені. Це допомогло зберегти природу в практично первісному стані. Територія парку здебільшого вкрита густими лісами. Переважають дубові, дубово-грабові й букові деревостани, останні у 2017 році були включені до світової спадщини ЮНЕСКО.

На висоті 820–860 метрів над рівнем моря лежить унікальне сфагнове болото Чорне Багно, яке вважається найглибшим торфовим болотом в Українських Карпатах. Глибина, за різними даними, складає 6–7 метрів. На болоті росте чимало рідкісних рослин: журавлина болотна і дрібноплідна, росичка круглолиста, сашник іржавий та інші.

У межах парку трапляється велика кількість хребетних тварин, серед них: олень благородний, борсук, козуля, свиня дика, лисиця, бурий ведмідь, рись. Із фауни парку до Червоної книги України занесено 32 види, до Європейського червоного списку – 11.

Національний парк “Зачарований край” – надзвичайно мальовниче місце для спокійного відпочинку в гармонії з природою. Чудові поєднання старовікового лісу з невеликими горами та чудернацькими скелями, чистою водою гірських струмків і закарпатською гостинністю неодмінно зачарують вас.

Що можна робити в НПП “Зачарований край”?

“Зачарований край” – хороше місце для спокійного відпочинку в горах, зеленого туризму, нескладних туристичних походів. Парком розроблено 6 туристичних маршрутів завдовжки від 2 до 14 км. Загальна протяжність промаркованих маршрутів складає 24 км.

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Оренда житла й харчування можливі в селах Ільниця й Осій.

У галереї використані фото з офіційного сайту парку – http://nppzk.info.

Подивіться відеопрезентацію НПП “Зачарований край”


Цікаві факти про “Зачарований край”

 Найвища гірська вершина парку – гора Бужора (1085 м).

У 2017 році букові праліси національного парку було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

  90130, Закарпатська обл., Іршавський район, с. Ільниця,
вул. Партизанська, б/н
  http://nppzk.info
  info@nppzk.info
  (03144) 79002, 79802

Як доїхати до НПП “Зачарований край”?

До Мукачева можна дістатися залізницею (з Києва, Львова й Харкова), далі – до села Ільниця. Є прямий автобус сполученням Мукачево–Ільниця, що їздить раз на день. Інший варіант – доїхати з Мукачева до Іршави, а звідти автобусом чи таксі до Ільниці. Власним авто можна доїхати через Мукачево або через Рахів–Хуст.

Відстань від: Києва – 818 км, Львова – 274 км, Ужгорода – 90 км, Мукачева – 50 км.

Найближча залізнична станція – Мукачево, Карпати
Є автобусне сполучення з містами Мукачево, Іршава


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків