Національний парк “Зачарований край”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Зачарований край
Статус Національний парк
Засновано 21 травня 2009 року
Площа 6 101 га
Центр Закарпатська обл., Іршавський район, с. Ільниця

Національний природний парк “Зачарований край” знаходиться на Закарпатті неподалік містечка Іршава. Створений в 2009 році з метою збереження, відтворення та ефективного використання типових та унікальних природних комплексів Східних Карпат, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.

Назва парку “Зачарований край” говорить за себе сама. Місцевість надзвичайно мальовнича та приваблива, як природними, так і історично-культурними об’єктами. Парк займає територію низькогір’я вулканічного походження з середніми висотами 500-600 метрів. Своєрідністю місцевих гір є те, що схили дуже круті та важкодоступні, а тому не заселені. Ця особливість допомогла зберегти природу в практично первісному стані. Територія парку в більшості вкрита густими лісами. Переважають дубові, дубово-грабові та букові деревостани, останні в 2017 році були включені до світової спадщини ЮНЕСКО.

На висоті 820-860 метрів над р.м. розташоване унікальне сфагове болото “Чорне багно”, яке вважається найглибшим торфовим болотом в українських Карпатах. Глибина за різними данними складає 6 – 7 метрів. На болоті зростає чимало рідкісних рослин: журавлина болотна та дрібноплодна, росичка круглолиста, сашник іржавий та інші.

В межах парку зустрічається велика кількість хребетних тварин, серед них: олень благородний, борсук, козуля, свиня дика, лисиця, бурий ведмідь, рись. Із фауни парку до Червоної книги України занесено 32 види, до Європейського червоного списку  – 11.

Національний парк “Зачарований край” надзвичайно живописне місце для спокійного відпочинку в гармонії з природою. Чудові поєднання старовікового лісу з невеликими горами та чудернацькими скелями, чистою водою гірських струмків та закарпатською гостинністю неодмінно зачарують вас.

Чим можна зайнятись в НПП “Зачарований край”?

“Зачарований край” хороше місце для спокійного відпочинку в горах, зеленого туризму, нескладних туристичних походів. Парком розроблено 6 туристичних маршрутів довжиною від 2 до 14 км. Загальна протяжність промаркованих маршрутів складає 24 км.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Оренда житла та харчування можливі в селах Ільниця, Осій.

В галереї використані фото з офіційного сайту парку – http://nppzk.info

Подивіться відео-презентацію про НПП “Зачарований край”


Цікаві факти про “Зачарований край”

 Найвища гірська вершина в межах парку – гора Бужора (1085 м)

 В 2017 році букові праліси національного парку було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО

  90130, Закарпатська обл., Іршавський район, с. Ільниця,
вул. Партизанська, б/н
  http://nppzk.info
  info@nppzk.info
  (03144) 79002, 79802

Як доїхати в НПП “Зачарований край”?

До міста Мукачево можна дістатись залізницею (з Києва, Львова, Харкова), далі необхідно добратись до с. Ільниця. Є прямий автобус сполученням Мукачево-Ільниця, що їздить 1 раз на день. Інший варіант доїхати з Мукачева до Іршави, а звідти автобусом чи таксі до Ільниці. Власним авто можна доїхати через Мукачево або через Рахів-Хуст.

Відстань від: Києва – 818 км, Львова – 274 км, Ужгорода – 90 км, Мукачево – 50 км.

Найближча залізнична станція – Мукачево, Карпати
Є автобусне сполучення з містами Мукачево, Іршава


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків