Канівський природний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Канівський
Статус Природний заповідник
Засновано 1923 року
Площа 2027 га
Центр Черкаська обл., м. Канів

Поблизу Канева у Черкаській області лежить один з найстаріших заповідників України – Канівський природний заповідник, заснований 30 липня 1923 року.

Площа природного заповідника складає 2027 гектарів. Колись територія Канівського заповідника була вкрита густими дубовими лісами, проте через надмірне вирубування дерев, яке викликало сильну ерозію ґрунтів, сьогодні третину території займають яри, а основною породою дерев замість дуба став граб. Рослинний світ заповідника нараховує близько 990 видів, що складає 20 % загальної флори України. На цих землях ростуть такі унікальні види, як підсніжник звичайний, цибуля ведмежа, ранник весняний тощо.

Унікальною та багатою є також фауна Канівського природного заповідника. Відвідуючи природні зони, можна натрапити на кабанів, лисиць, зайців, лосів, борсуків. Зустрічаються такі земноводні, як ропуха сіра, тритон, квакша, часничниця. 

Заповідник є важливим пунктом для відпочинку птахів під час перельотів, тому восени можна побачити зграї мартинів і качок. Окрім цих видів, можна зустріти велику кількість білих чапель, лелек та орланів-білохвостів.

Природа Канівського заповідника є домом для більш ніж 10 тисяч видів безхребетних тварин, багато з яких занесені до Червоної книги України, як, наприклад, жук-олень, джміль моховий, махаон, ктир гігантський, бражник мертва голова та інші.

Канівський природний заповідник має багату як природну, так і історичну спадщину. Тут виявлені та перебувають під охороною скіфські городища й поселення полян, а також городище давньоруського міста Родень, датоване IX–XIII століттями.

Місцева природа поєднала в собі лісисті пагорби та глибокі води Дніпра, степову рослинність і заболочені ділянки, популярні туристичні місця та, навпаки, ізольовані заплавні острови. Колорит і приголомшливі краєвиди з дніпровських круч точно зачарують вас своєю красою.

Що робити в Канівському заповіднику?

Канівський природний заповідник – це ідеальне місце для єднання з неповторним світом природи.

Природними красотами можна насолодитися прогулюючись екологічними стежками з екскурсоводом. На території заповідника працює музей природи, який допоможе ближче познайомитися з унікальною природною та археологічною спадщиною, глибше поринути в надзвичайну історію цього місця. До того ж неабияку популярність має Тарасова гора, яку щороку відвідує близько 300 тисяч мандрівників.

Відпочинок і розваги

Рибальство

Природні ландшафти

Умови та комфорт

Зупинитися можна на території садиби заповідника у студентському гуртожитку. Є кімнати на 4 особи (70 грн за добу з людини) та кімнати підвищеної комфортності, розраховані на 2 осіб. Вартість проживання – 340 грн (включає користування телевізором і холодильником, окремою кухнею, туалетом і бойлером). Кімнати резервують заздалегідь.

Перегляньте невеликий відеофільм про Канівський заповідник

Цікаві факти про Канівський заповідник

На межі із заповідником розташована Тарасова гора, де похований видатний український поет Тарас Шевченко.

 Канівський заповідник разом із Кримським – найстаріші серед природних заповідників України. Вони були засновані в один день – 23 липня 1923 року.

На території заповідника розташовані відгалуження Хмілянського яру, який є найбільшим в Україні та одним з найбільших в Європі. Довжина яру перевищує 8 км.

19000, Черкаська обл., м. Канів, вул. Шевченка, 108
http://kanivbiosfera.at.ua/
kpz@ck.ucrtel.net
(04736) 3-29-91

Як доїхати до Канівського заповідника?

Залізничним транспортом можна дістатися до Миронівки, далі автобусом чи трансфером до Канева. Також автобуси до Канева курсують із Черкас і Києва. Канів стоїть на розгалуженні автошляхів, що робить його зручним для мандрівок на власному авто. Сюди можна доїхати з будь-якого напрямку: з Києва, Черкас чи Полтави.

Відстань від: Києва – 141 км, Черкас – 74 км, Полтави – 345 км, Дніпра – 360 км, Львова – 641 км.

Найближча залізнична станція – Миронівка
Є приміське автобусне сполучення з Києвом, Черкасами й Миронівкою


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
by Тетяна on Канівський
Канівський заповідник
Місто: Канів

16 червня 2021 р вирішили родиною відвідати Канівський заповідник, побувати в музею природи. Перед тим, як туди поїхати, я подзвонила за місцевим номером , вказаним у канівському телефонному довіднику як «адміністратор» нац. заповідника 3-23-65. Я запитала: чи працює музей - відповідь «так», чи можна приїхати сьогодні - «так», чи немає обідньої перерви - «ні», скільки коштують квитки - 80 грн дорослий, дошкільнятам безкоштовно. Через пару годин, десь у 12 годині дня, ми під‘їхали до заповідника. На вході непривітний охоронець запитав, чи ми домовлялися з музеєм про відвідини і чому ні, і взагалі зараз обід. Пояснив, щоб ми спочатку йшли до будівлі адміністрації, а потім до музею. Терторія велика, добре що нас провела якась співробітниця заповідника, щиро їй дякуємо. Там нас завели в кабінет зам директора, який сказав що музей не працює! через карантин, і запитав чому ми не дзвонили йому. Дивне питання, адже я дзвонила до музею, і мені відповіли, що можна приїздити. На що зам директора вагомо відповів, ви ж не у мене питали. На цьому наша екскурсія закінчилася. Що ж сказати- неприємно, що й досі тут не налагоджена комунікація з клієнтами / відвідувачами, немає чіткої організації процесів. Прикро.

Доброго дня, Тетяно! Нам щиро шкода, що Ви отримали такий негативний досвід при відвідуванні Канівського заповідника. Одне із завдань нашого сайту полягає в тому, щоб збирати правдиві відгуки про роботу установ ПЗФ. Сподіваємось, що в подальшому адміністрація заповідника виправить ситуацію та буде більш привітною до своїх відвідувачів!