Канівський природний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Канівський
Статус Природний заповідник
Засновано 1923 року
Площа 2027 га
Центр Черкаська обл., м. Канів

Поблизу міста Канева, у Черкаській області розташовано один з найстаріших заповідників України – Канівський природний заповідник, який було засновано 30 липня 1923 року.

Площа природного заповідника складає 2027 гектарів. Колись територія Канівського заповідника була вкрита густими дубовими лісами, проте через надмірнне вирубування дерев, яке викликало сильну ерозію ґрунтів, сьогодні, третину території займають яри, а основною породою дерев на зміну дубу став граб. Флора заповідника нараховує близько 990 видів, що складає 20% загальної флори України. На його землях ростуть такі унікальні види, як підсніжник звичайний, цибуля ведмежа, ранник весняний та інші.

Унікальною та багатою є також і фауна Канівського природного заповідника. Відвідуючи природні зони можна натрапити на кабанів, лисиць, зайців, лосів, борсуків. Зустрічаються такі земноводні, як ропуха сіра, тритон квакша, часничниця. 

Заповідник є важливим пунктом відпочинку птахів під час перельотів, тому восени можна побачити зграї мартинів та качок. Окрім цих видів, можна зустріти велику кількість білих чапель, лелек та орланів-білохвостів.

Природа Канівського заповідника є домом для більш ніж 10 тисяч видів безхребетних тварин, багато з яких занесено до Червоної книги України, як, наприклад, жук-олень, джміль моховий, махаон, ктир гігантський, бражник мертва голова та інші.

Канівський природний заповідник має багату як природну, так і історичну спадщину. Тут виявлені та знаходяться під охроною скіфські городища та поселення полян, а також городище давньоруського міста Родень датоване 9-13 ст.

Місцева природа поєднала в собі лісисті пагорби та глибокі води Дніпра, степову рослинність та заболочені ділянки, популярні туристичні місця і навпаки, ізольовані заплавні острови. Колорит та приголомшливі види з дніпровських круч точно зачарують вас своєю красою.

Чим зайнятись в Канівському заповіднику?

Канівський природний заповідник – це ідеальне місце для єднання з неповторним світом природи.

Природними красотами можна насолодитись прогулюючись по екологічним стежкам у складі екскурсій. На території заповідника знаходиться музей природи, відвідавши який можна ближче познайомитись з унікальною природною та археологічною спадщиною, глибше поринути у надзвичайну історію цього місця. Також, неабиякою популярністю користується Тарасова гора, яку щороку відвідують близько 300 тисяч мандрівників.

Відпочинок та розваги

Рибальство

Природні ландшафти

Умови та комфорт

Зупинитись можна на території садиби заповідника у студентському гуртожитку. У наявності є кімнати на 4 особи (70 грн. за добу з людини) та кімнати підвищеної комфортності, розрахованих на 2 осіб. Вартість проживання – 340 грн., яка включає наявність телевізора та холодильника, окремої кухні, туалету та бойлера. Резервування кімнат відбувається заздалегідь.

Перегляньте невеличкий відеофільм про Канівський заповідник

Цікаві факти про Канівський заповідник

На межі із заповідником знаходиться Тарасова гора, де поховано видатного українського поета-письменника Тараса Григоровича Шевченка.

 Канівський заповідник разом із Кримським – найстаріші серед природних заповідників України. Вони були засновані в один день – 23 липня 1923 року.

На території заповідника знаходяться відгалуження Хмілянського яру, який є найбільшим в Україні та одним з найбільших в Європі. Довжина яру складає понад 8 км.

19000, Черкаська обл., м. Канів, вул. Шевченка, 108
http://kanivbiosfera.at.ua/
kpz@ck.ucrtel.net
(04736) 3-29-91

Як доїхати до Канівського заповідника?

Залізничним транспортом можна дістатись до Миронівки, далі автобусом чи трансфером до Канева. Також автобуси до Канева йдуть з Черкас та Києва. Місто Канів стоїть на розгалуженні автошляхів, що робить його зручним для мандрівок на власному авто. Сюди можна доїхати з будь-якого напрямку: Києва, Черкас, Полтави.

Відстань від: Києва – 141 км, Черкас – 74 км, Полтави – 345 км, Дніпра – 360 км, Львова – 641 км.

Найближча залізнична станція – Миронівка
Є приміське автобусне сполучення з  Києвом, Черкасами, Миронівкою


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків