Національний парк “Білобережжя Святослава”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Білобережжя Святослава
Статус Національний парк
Засновано 16 грудня 2009 року
Площа 35 223 га
Центр Миколаївська обл., м. Очаків

Національний природний парк “Білобережжя Святослава” розташований у Миколаївській області з центром в Очакові. Парк заснували наприкінці 2009 року, щоб зберігати, відтворювати й раціонально використовувати цінні природні та унікальні комплекси, об’єкти степової зони, які мають важливе природоохоронне, рекреаційне й культурно-освітнє значення.

Уже сама назва парку, “Білобережжя Святослава”, досить поетична. Нацпарк лежить на Кінбурнському півострові. Його береги омивають води Дніпровсько-Бузького лиману та Чорного моря, утворюючи нескінченні піщані пляжі й відому Кінбурнську косу. Інша частина назви походить із часів Київської Русі, коли князь Святослав, повертаючись із походу, залишився тут на зиму. Так сподобалися йому ці місця.

Природа парку по-справжньому виняткова: білосніжні піски, степова рослинність, велика кількість озер, море та лиман. Тут збереглися природні комплекси Нижньодніпровських пісків з особливою флорою й фауною (береза дніпровська, чебрець дніпровський, сліпак піщаний).

Територія національного парку є домівкою для неймовірної кількості птахів – близько 300 видів. Чимало з них потрапило до Червоної книги України та інших природоохоронних списків. Улітку помічають великі скупчення рожевих пеліканів, а взимку – орлана-білохвоста. Тут проживає найбільша багатовидова колонія чапель Південної України. З тварин зустрічається багато оленів, здичавілих коней, вовків. Є рідкісні плазуни: гадюка степова та сарматський полоз.

“Білобережжя Святослава” – унікальне місце з історією від часів Геродота, полями диких орхідей та Кінбурнською косою, де можна постояти однією ногою в дніпровських водах, а другою – у Чорному морі.

3 причини відвідати природний парк

найбільше в Європі (60 га) поле диких орхідей;

25-кілометрова смуга білосніжних піщаних пляжів;

озера з цілющою ропою та сіллю.

Що можна робити в НПП “Білобережжя Святослава”?

Парк має велику площу і, відповідно, широкі можливості для різного відпочинку. Це одне з найкращих місць для орнітологічного туризму (бьордвочингу) та спостереження за тваринами в природному середовищі. Кінбурнська коса ідеально підійде для тихого пляжного відпочинку. У численних озерах і лиманах парку можна зробити бальнеологічні процедури (з мінеральними водами), а на морі – спробувати всі традиційні морські розваги: риболовлю, віндсерфінг, каякінг, яхтинг та інші. Восени в навколишніх лісах можна назбирати досхочу грибів, нерідко трапляються навіть боровики.  

Нацпарк наразі не має власної інфраструктури. Найкраще взяти свій намет, зупинитися в організованому кемпі або в садибах місцевих жителів (у селах Покровське, Покровка чи Василівка). 

Відпочинок і розваги

збирання грибів

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Територія парку досить велика й малозаселена, а села з мінімальними умовами комфорту відносно віддалені одне від одного. У них можна знайти магазин та інші зручності, але, якщо плануєте відвідати віддалені куточки парку, розраховуйте тільки на свій намет і продовольчі запаси.

Мобільне покриття

Подивіться ролик про НПП “Білобережжя Святослава”

Цікаві факти про “Білобережжя Святослава”

 Назви Кінбурнський півострів і Кінбурнська коса запозичені в колишньої османської фортеці Кінбурн, що існувала тут з XV до XIX століття, поки не була остаточно зруйнована.

 З козацьких часів і до сьогодні в селі Геройське видобувають харчову сіль. До 1963 року село мало назву Прогної – так козаки в давнину називали місцеві соляні озера.

✓ З 1995 року південна частина суходолу Кінбурнської коси та акваторія Ягорлицької затоки мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення.

  57500, Миколаївська обл., м. Очаків,
вул. Лоцманська, 18
  http://belosvyat.com.ua
  nppbs@ukr.net
  (05154) 3 00 26

Як доїхати до НПП “Білобережжя Святослава”?

Залізницею можна доїхати до Миколаєва чи Одеси, далі – приміським автобусом до Очакова. З Очакова до Кінбурнської коси можна пливти катером.

Щоб дістатися до парку власним авто, слід їхати через Херсон – Голу Пристань – Рибальче – Геройське. На самому півострові є лише піщані дороги, тому проїхати вдасться тільки позашляховиком.

Відстань від: Миколаєва – 191 км, Одеси – 321 км, Києва – 665 км, Дніпра – 431 км.

Найближча залізнична станція – Миколаїв
Є приміське автобусне сполучення з Очаковом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків