Національний парк “Білобережжя Святослава”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Білобережжя Святослава
Статус Національний парк
Засновано 16 грудня 2009 року
Площа 35 223 га
Центр Миколаївська обл., м. Очаків

Національний природний парк “Білобережжя Святослава” знаходиться в Миколаївській області з центром в місті Очаків. Парк створений наприкінці 2009 року з метою збереження, відтворення і раціонального використання цінних природних та унікальних комплексів та об’єктів степової зони, що мають важливе природоохоронне, рекреаційне і культурно-освітнє значення.

Вже сама назва парку – “Білобережжя Святослава” досить поетична. Територія нацпарку знаходиться в межах Кінбурнського півострова. Береги останнього омиваються водами Дніпровсько-Бузького лиману та Чорного моря утворючи бескінечні піщані пляжі та відому Кінбурнську косу. Інша частина назви походить із часів Київської Русі, коли князь Святослав повертаючись з походу зробив тут зупинку на зиму, так сподобались йому тетешні місця.

Природа парку по справжньому виняткова, це білосніжні піски, степова рослинність, велика кількість озер, море та лиман. Тут збереглись природні комплекси Нижньодніпровських пісків зі своєрідною флорою та фауною (береза дніпровська, чебрець дніпровський, сліпак піщаний).

Територія національного парку є домівкою для неймовірної кількості птахів. Тут зустрічається близько 300 видів, з них чимало в Червоній книзі України та інших природоохоронних списках. Влітку відмічені великі скупчення рожевих пеліканів, а взимку орлана-білохвоста, тут проживає найбільша багатовидова колонія чапель південної України. З тварин зустрічаєються багато оленів, здичавілих коней, вовків. Є рідкісні плазуни: гадюка степова та сарматський полоз.

“Білобережжя Святослава” – унікальне та незвичне місце з історією від часів Геродота, полями диких орхідей та Кінбурнською косою де можна постояти одною ногою в дніпровських водах, а іншою в Чорному морі.

3 причини відвідати природний парк

Найбільше в Європі (60 га) поле диких орхідей

25-ти кілометрова смуга білосніжних піщаних пляжів

Озера з цілющою ропою та сіллю

Чим можна зайнятись в НПП “Білобережжя Святослава?

Парк має велику площу і відповідно широкі можливості для різного відпочинку. Це одне з найкращих місць для орнітологічного туризму (бьордвотчінгу) та спостереження за тваринами в природньому середовищі. Кінбурнська коса ідеально підійде для тихого пляжного відпочинку. В численних озерах та лиманах парку можна здійснити бельнеологічні процедури. Крім того, тут можна спробувати всі традиційно морські розваги: риболовля, віндсерфінг, каякінг, яхтинг та ін. Восени в навколишніх лісах можна назбирати досхочу грибів, нерідко трапляються навіть боровики.

Нацпарк наразі не має власної інфраструктури, найкраще взяти власний намет або зупинитись в організованому кемпі. Також можна зупинитись в садибах місцевих жителів (села Покровське, Покровка, Василівка). 

Відпочинок та розваги

збирання грибів

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Територія парку досить велика та малозаселена, села в яких є мінімальні умови комфорту досить віддалені одне від одного. В них можна знайти магазин та інші зручності, але якщо плануєте відвідати віддалені куточки парку розраховуйте тільки на свій намет та продовольчі запаси.

Мобільне покриття

Подивіться ролик про НПП “Білобережжя Святослава”

Цікаві факти про “Білобережжя Святослава”

 Назви Кінбурнський півострів та Кінбурнська коса запозичені в колишньої османської фортеці Кінбурн, що існувала тут з 15 до 19 століття поки не була остаточно зруйнована.

 З козацьких часів та до сьогодні в селі Геройське ведеться видобуток харчової солі. До 1963 року село мало назву Прогної, так козаки в давнину називали місцеві соляні озера.

✓ З 1995 року південна частина суходолу Кінбурнської коси та акваторія Ягорлицької затоки наділені статусом водно-болотних угіддь міжнародного значення.

  57500, Миколаївська обл., м. Очаків,
вул. Лоцьманська, 18
  http://belosvyat.com.ua
  nppbs@ukr.net
  (05154) 3 00 26

Як доїхати в НПП “Білобережжя Святослава”?

Залізницею можна доїхати до Миколаєва чи Одеси, далі приміським атобусним сполученням до Очакова. З Очакова на теритрію Кінбурської коси можна дістатись катером.

До території парку також можна дістатись на власному авто. Слід їхати через Херсон – Голу Пристань – Рибальче – Геройське. На самому півострові є тільки піщані дороги, тому проїхати вдасться тільки позашляховиком.

Відстань від: Миколаєва – 191 км, Одеси – 321 км, Києва – 665 км, Дніпра – 431 км

Найближча залізнична станція – Миколаїв
Є приміське  автобусне сполучення з Очаковом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків