Джарилгацький національний парк

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Джарилгацький
Статус Національний парк
Засновано 19 грудня 2009 року
Площа 10 000 га
Центр Скадовськ

Національний природний парк “Джарилгацький” розташований у Херсонській області на межі з Кримом, адміністративний центр – у Скадовську. Парк був створений 1999 року для збереження природних та історико-культурних об’єктів Північного Причорномор’я.

Острів Джарилгач – це по-справжньому дика й унікальна для України місцевість. Тут переважає степ, болотна, солонцева та солончакова рослинність. Острів слугує однією з основних баз для перелітних птахів у Європі (під час зимування їхня кількість перевищує 150 тис. особин). До Червоної книги України занесено 21 вид рослин і 110 видів тварин.

На території Джарилгацького парку легко зустріти диких тварин: оленів, кабанів, муфлонів, єнотовидних собак. У прибережній зоні можна побачити дельфінів. З рукотворних об’єктів острова варто звернути увагу на старий маяк, зведений у 1902 році.

Улітку острів Джарилгач приваблює туристів, які шукають певну екзотику. Тут безмежний простір з білосніжними пляжами й мало людей. Щодня зі Скадовська курсує пароплав, який привозить і забирає туристів. Останніми роками на Джарилгачі почали будувати приватні садиби для відпочинку.

Джарилгацький національний природний парк – місце для справжніх романтиків. Багато сонця й білосніжного піску, гармонійне сусідство з дикими тваринами, неймовірні світанки з неповторним морським повітрям – усе це чекає на вас на Джарилгачі.

Що можна робити у Джарилгацькому парку?

Джарилгацький національний природний парк – чудове місце для літнього відпочинку. Простір і малолюдність сприяють багатьом видам дозвілля: купанню, бьордвочингу, фотосафарі, віндсерфінгу, яхтингу, риболовлі тощо.

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти

З півночі острів омивають води Джарилгацької затоки, а з півдня – Каркінітської. Західна частина має піщану косу протяжністю 19 км. На острові переважають піщані дюни, лимани й болота. Рельєф рівномірно плаский із найвищою точкою 2,8 м над рівнем моря.


Умови та комфорт

Відвідувачів парку, як правило, привозять зранку, а ввечері забирають назад. Більшість людей, котрі залишаються на Джарилгачі довше, – це туристи із власними наметами. На косі Глибокій у приватній садибі здають житло відпочивальникам.

Біля маяка є пристань, до якої ходить рейсовий пароплав, і катер, переобладнаний під кафе на воді. Також можна набрати питної води з артезіанської свердловини.

Подивіться чудове відео про Джарилгач від знімальної групи B Wild


Цікаві факти про Джарилгацький парк

Джарилгач – найбільший острів України й Чорного моря. Максимальна протяжність разом із піщаною косою становить 42 км.

  75700, Херсонська обл., м. Скадовськ,
вул. Олександрівська, 3
  http://nppd.com.ua
  nppd@ukr.net
  (05537) 2-25-80

Як доїхати до острова Джарилгач?

Джарилгацький національний природний парк лежить на однойменному острові. Потрапити туди можна тільки морським шляхом. Перш за все треба дістатися до Херсона, а там пересісти в автобус до Скадовська. Зі Скадовська до острова (до коси Глибокої чи маяка) можна допливти рейсовим пароплавом, приватними катерами або яхтами. Також на острів можна потрапити з боку селища Лазурне.

Відстань від: Херсона – 103 км, Одеси – 305 км, Києва – 654 км.

Найближча залізнична станція – Херсон
Є приміське автобусне сполучення зі Скадовськом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
by Вікторія Терещук on Джарилгацький
Джарилгач
Місто: Київ

Були з друзями на острові Джарилгач в 2017 році. Природа дійсно неперевершена. Чистий пісочок і вода. Але краще купатись зі сторони заливу, там море не штормить і завжди чисто. Територія острова велика, є багато тваринок. Ми бачили оленів, дельфінів, диких кабанів. Питна вода є біля старого маяка. З мінусів буває сильний вітер і комарі. Але все інше справді класно, неодмінно побувайте там.