Національний парк “Джарилгацький”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Джарилгацький
Статус Національний парк
Засновано 19 грудня 2009 року
Площа 10 000 га
Центр Скадовськ

Національний природний парк “Джарилгацький” знаходиться в Херсонській області на межі з Кримом. Адміністративний центр розташований в м. Скадовськ. Парк був утворений 1999 року з метою збереження природних та історично-культурних об’єктів північного Причорномор’я.

Острів Джарилгач по справжньому дика та унікальна місцина для України. Тут переважає степ, болотна, солонцева та солончакова рослинність. Острів слугує однією з основних баз для перелітних птахів у Європі (на зимуванні їх кількість сягає понад 150 тис. особин). До Червоної книги України занесено 21 вид рослин та 110 видів тварин.

На території Джарилгацького парку легко зустріти диких тварин: оленів, диких кабанів, муфлонів, єнотовидних собак. В прибережній зоні можна спостерігати дельфінів. З рукотворних об’єктів острова варто звернути увагу на старий маяк зведений в 1902 році.

Влітку острів Джарилгач приваблює чимало туристів, що шукають певну екзотику. Тут безмежний простір з білосніжними пляжами та мало людей. Щоденно зі Скадовська курсує пароплав, який привозить та забирає туристів. Останніми роками на Джарилгачі почали будувати приватні садиби для відпочинку.

“Джарилгацький” національний природний парк – місце для справжніх романтиків. Багато сонця та білосніжного піску, гармонійне сусідство з дикими тваринами, неймовірні світанки з неповторним морським повітрям, все це чекає вас на Джарилгачі.

Чим можна зайнятись у “Джарилгацькому” парку?

“Джарилгацький” національний природний парк чудове місце для літнього відпочинку. Простір та малолюдність сприяють багатом різновидам дозвілля: купання, бьордвочінг, фотосафарі, віндсерфінг та яхтинг, риболовля, тощо.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти

З північної сторони острів омивають води Джарилгацької затоки, а з півдня Карнікітської. Західна частина має  піщану косу протяжністю 19 км. На острові переважають піщані дюни, лимани, болота. Рельєф рівномірно плаский з найвищою точкою 2.8 метри над рівнем моря.


Умови та комфорт

Туристів що відвідують парк як правило привозять зранку, а ввечері забирають назад. Переважна більшість людей котрі залишаються на Джарилгачі довше, це туристи з власними наметами. На косі Глибокій є приватна садиба де здають житло відпочиваючим.

Біля маяка є пристань куди ходить рейсовий пароплав та кафе на воді (переобладнаний катер). Також є артезіанська свердловина, де можна набрати питної води.

Подивіться чудове відео про Джарилгач від знімальної групи B Wild


Цікаві факти про “Джарилгацький” парк

Острів Джарилгач являється найбільшим островом України та Чорного моря. Максимальна протяжність разом з піщаною косою становить 42 км.

  75700, Херсонська обл., м. Скадовськ,
вул. Олександрівська, 3
  http://nppd.com.ua
  nppd@ukr.net
  (05537) 2-25-80

Як доїхати на Джарилгач?

“Джарилгацький” національний природний парк знаходиться на однойменному острові Джарилгач. Потрапити туди можна тільки морським шляхом. Перш за все треба дістатись до м. Херсон, звідти є автобусне  сполучення зі Скадовськом. Із Скадовська на Джарилгач можна дістатись рейсовим пароплавом або ж приватними катерами чи яхтами. Існує 2 варіанти куди вас можуть відвезти: коса Глибока або маяк. Також на острів можна потрапити зі сторони селища Лазурне

Відстань від: Херсона – 103 км, Одеси – 305 км, Києва – 654 км.

Найближча залізнична станція – Херсон
Є приміське  автобусне сполучення зі Скадовськом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
by Вікторія Терещук on Джарилгацький
Джарилгач
Місто: Київ

Були з друзями на острові Джарилгач в 2017 році. Природа дійсно неперевершена. Чистий пісочок і вода. Але краще купатись зі сторони заливу, там море не штормить і завжди чисто. Територія острова велика, є багато тваринок. Ми бачили оленів, дельфінів, диких кабанів. Питна вода є біля старого маяка. З мінусів буває сильний вітер і комарі. Але все інше справді класно, неодмінно побувайте там.