Національний парк “Подільські Товтри”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Подільські Товтри
Статус Національний парк
Засновано 27 червня 1996 року
Площа 261 300 га
Центр Кам’янець-Подільський

Національний природний парк “Подільські Товтри” розташований у Хмельницькій області з адміністративним центром у Кам’янці-Подільському. Парк заснували в 1996 році для збереження та відтворення природних ландшафтів Поділля.

Територія являє собою Товтровий кряж і каньйон Дністра з притоками. Товтри – це залишки давнього бар’єрного рифу Понтійського моря, що були утворені коралами та іншими організмами.

У Подільських Товтрах ви побачите стрімкі урвища й каньйони, каскадні водоспади, залишки реліктових лісів, печери та багато іншого.

Національний парк “Подільські Товтри” має величезний туристичний і рекреаційний потенціал. Велика площа і рельєф території сприяють різноманітності видів відпочинку. У Товтрах можна ходити в походи, сплавлятися Дністром, рибалити, кататися на велосипеді, займатися спелеотуризмом, літати на параплані, спостерігати за тваринами тощо. Фахівці виявили численні запаси природних мінеральних вод.

У Подільських Товтрах досить велике біорізноманіття. Зокрема, тут налічується 145 червонокнижних видів (60 рослин і 85 тварин).

До складу парку входить історична частина міста Кам’янець-Подільський, де збережено безліч архітектурних пам’яток. Щороку в місті відбувається низка історичних і тематичних заходів, які приваблюють туристів з усієї України і з-за кордону.

Що можна робити в Подільських Товтрах?

Парк “Подільські Товтри” є найбільшим за площею серед національних природних парків України. Тут справді багато простору й видів відпочинку: велопоходи і прогулянки, туристичні походи, каякінг і сплави Дністром, скелелазіння і спелеотуризм, парапланеризм, рибальство тощо.  

Відпочинок і розваги


Природні ландшафти


Умови та комфорт

Цікаві факти про нацпарк “Подільські Товтри”

“Подільські Товтри” – найбільший національний парк України. Його площа становить 2 613,16 км² та займає територію відразу 3 районів Хмельницької області.

 Парк входить до списку 7 природних чудес України.

У 2017 році парк включили до світової спадщини ЮНЕСКО.

 На території парку розташована карстова печера Атлантида – єдина печера в Україні з чіткою триповерховою будовою.

У селі Китайгород розташоване Китайгородське відслонення – еталон геологічного розрізу доби палеозойської ери.

  32301, Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський,
пл. Польський ринок, 6
  http://npptovtry.org.ua
  npptovtry@ukr.net
  (03849) 512-70, 517-71, 242-47

Як доїхати до парку “Подільські Товтри”?

Дістатися Кам’янця-Подільського можна потягом з Києва або з Чернівців та автобусним сполученням. З місцевої автостанції курсують автобуси в напрямку до Старої Ушиці, Рогізної, Хотина, якими можна доїхати до багатьох цікавих локацій парку.

Відстань від: Києва – 435 км, Львова – 273 км, Хмельницького – 92 км.

Найближча залізнична станція – Кам’янець-Подільський
Є приміське автобусне сполучення


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків