Національний парк “Подільські товтри”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Подільські товтри
Статус Національний парк
Засновано 27 червня 1996 року
Площа 261 300 га
Центр Кам’янець Подільський

Національний природний парк Подільські Товтри – розташований у Хмельницькій області з адміністративним центром в м. Кам’янець Подільський. Парк було утворено в 1996 році з метою збереження та відтворення природних ландшафтів Поділля.

Територія  являє собою товтровий кряж та каньйон Дністра з притоками.  Товтри – це залишки давнього бар’єрного рифу Понтійського моря, що були утворені коралами та іншими організмами.

Подільські товтри мають залишки реліктових лісів, стрімкі урвища та каньйони, каскадні водоспади, печери та багато іншого.

Національний парк Подільські товтри має велечезний туристичний та рекреаційний потенціал. Велика та рельєфна територія сприяють різноманітності видів відпочинку. У товрах можна ходити в походи, сплавлятись Дністром, рибалити, кататись на велосипеді, займатись спелеотуризмом, літати на пароплані, спостерігати за тваринами, тощо. Фахівцями виявлено численні запаси природних мінеральних вод.

В Подільських товтрах досить велике біорозмаїття. Зокрема, тут налічується 145 червонокнижних видів (60 рослин та 85 тварин).

До складу парку входить історична частина міста Кам’янець Подільський, де збережено безліч архітектурних пам’яток. Щорічно у місті проходить низка історичних та тематичних заходів, які приваблюють туристів зі всієї України та закордону.

Чим можна зайнятись у Подільських товтрах?

Територія парку Подільські товтри є найбільшою за площею національних природних парків в Україні.  Тут справді є де розвернутись та чим зайнятись. Велопоходи та прогулянки, туристичні походи, каякінг та сплави Дністром, скелелезіння та спелеотуризм, паропланеризм, рибальство, тощо.  

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти


Умови та комфорт

Цікаві факти про Подільські товтри

 Подільські товтри – найбільший національний парк України, його площа становить 2 613,16 км² та займає територію відразу трьох районів Хмельницької області.

 Парк входить до списку 7 природних чудес України

 В 2017 році парк влючено до світової спадщини ЮНЕСКО

 На території парку розташована карстова печера Атлантида. Єдина печера в Україні з чіткою триповерхневою будовою.

 В с. Китайгород розташоване Китайгородське відслонення – еталон геологічного розрізу доби палеозойської ери.

  32301, Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський,
пл. Польський ринок, 6
  http://npptovtry.org.ua
  npptovtry@ukr.net
  (03849) 512-70, 517-71, 242-47

Як доїхати в Подільські товтри?

Дістатись Кам’янця Подільського можна залізницею (з Києва та Чернівців) та автобусним сполученням. З місцевої автостанції курсують атобуси в напрямку Старої Ушиці, Рогізної, Хотина, якими можна доїхати до багатьох цікавих локацій парку.

Відстань від: Києва – 435 км, Львова – 273 км, Хмельницького – 92 км.

Найближча залізнична станція – Кам’янець Подільський
Є приміське  автобусне сполучення


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків