Національний парк “Синевир”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Синевир
Статус Національний парк
Засновано 1989 року
Площа 40 400 га
Центр Закарпатська обл., Міжгірський район, с. Синевир-Остріки

Національний природний парк “Синевир” розташований в Міжгірському районі Закарпатської області, адміністративний знаходиться центр в с. Синевир-Остріки. Створений в 1989 році на базі ладшафтного заказника “Синевирське озеро”.

Озеро “Синевир” є найбільшим в Карпатах та одним з найвідоміших туристичних об’єктів України. Щорічно сюди приїздить маса відвідувачів зі всіх куточків України та закордону. Всіх їх приваблює неповторна краса гірського озера, що сховалось серед ялинових лісів. Завдяки естетичній природі Синевир приваблює художників, фотографів, кінорежисерів. Саме тут знімалась українська стрічка жахів “Синевир”, а на початку 2018 року відбулись зйомки фільму “Останній крок” за участі Жака Рено.

На території національного парку є ще одне гірське озеро під назвою Озірце. Воно менше за площею, але теж дуже мальовниче. 

Природа парку “Синевир” має досить велике розмаїття видів. Тут налічується 914 видів рослин (40 червонокнижні) та 236 видів тварин (22 червонокнижні). На території парку діє єдиний в Україні центр реабілітації бурих ведмедів.

Парк має хорошу інфраструктуру для відпочинку та рекреації. Поряд зосереджено чимало готелів та садиб зеленого туризму, є облаштовані місця для наметів. Серед найполярніших розваг: прогулянки на конях, походи в гори, збір білих грибів та ягід, катання на велосипедах. Цікавими об’єктами є музей лісосплаву та музей під відкритим небом “Старе село”, а також традиційні дерев’яні церки, що розташовані в навколишніх селах. 

Чисте гірське повітря, зелені ліси, неповторна краса ландшафтів та навіть більше, все це чекає на вас в національному парку “Синевир”.

Чим можна зайнятись в національному парку “Синевир”?

На території НПП “Синевир” існують традиційні для карпатського регіону види відпочинку: вело та піші походи, прогулянки на конях, збирання грибів, рафтинг, риболовля, тощо. Крім відвідання гірських озер можна піднятись на вершини Стримба (1719 м) та Негровець (1707 м), що розташовані в межах парку. 

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Інфраструктура парку досить розвинута та пристосована до потоку туристів. Парк має у власності кілька гостьових будників різного типу, крім того є готелі та садиби зеленого туризму, кемпінг. Існує низка закладів харчування, точки продажу сувенірів, тощо.

Подивіться відеоролик про озеро “Синевир”


Цікаві факти про національний парк “Синевир”

Національний природний парк “Синевир” входить до списку 7 природних чудес України

Озеро “Синевир”, болото Глуханя та Замшатка мають статус водно-болотних угіддь міжнародного значення, а букові праліси на території нацпарку включені до світової спадщини ЮНЕСКО

✓ Озеро “Синевир” розташоване на висоті 987 метрів над р.м., а його приблизний вік становить 10-11 тисяч років

 В 2014 році український горільчаний бренд “Мороша” задля піару випустив горілку, яка нібито зроблена на воді із озера “Синевир”

 

  90041, Закарпатська обл., Міжгірський район, с. Синевир-Остріки
  http://www.npp-synevyr.net.ua
  npp-synevyr@ukr.net
  (03146) 2-76-18, 2-76-90, 2-77-40

Як доїхати до національого парку “Синевир”?

До станції Воловець можна дістатись потягами з Києва, Харкова, Одеси, Львова, звідки треба потрапити автобусом до смт Міжгір’я. Також існує пряме автобусне сполучення з Ужгородом, Києвом, Львовом. В Міжгір’ї треба пересісти на автобус (таксі), що ходить до Синевирської поляни. Власним авто доїхати до Міжгір’я можна зі сторони Калуша, Стрия або зі сторони Мукачево.

Відстань від: Воловця – 70 км, Ужгорода – 175 км, Львова – 212 км, Києва – 756 км.

Найближча залізнична станція – Воловець
Є автобусне сполучення з смт Міжгір’я


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків