Національний парк “Синевир”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Синевир
Статус Національний парк
Засновано 1989 року
Площа 40 400 га
Центр Закарпатська обл., Міжгірський район, с. Синевир-Остріки

Національний природний парк “Синевир” розташований у Міжгірському районі Закарпатської області, а його адміністративний центр – у селі Синевир-Остріки. Створений у 1989 році на базі ландшафтного заказника “Синевирське озеро”.

Озеро Синевир є найбільшим у Карпатах та одним з найвідоміших туристичних об’єктів України. Щороку сюди приїздить багато відвідувачів з різних куточків України та з-за кордону. Усіх їх приваблює неповторна краса гірського озера, що сховалося серед ялинових лісів. Завдяки естетичній природі Синевир привертає увагу художників, фотографів, кінорежисерів. Саме тут знімали українську стрічку жахів “Синевир”, а на початку 2018 року – фільм “Останній крок” за участі Жана Рено.

На території національного парку є ще одне гірське озеро під назвою Озірце. Воно менше за площею, але теж дуже мальовниче. 

Природа парку “Синевир” різноманітна. Тут налічується 914 видів рослин (40 червонокнижних) і 236 видів тварин (22 червонокнижні). На території парку діє перший і найбільший в Україні центр реабілітації бурих ведмедів.

Парк має хорошу інфраструктуру для відпочинку й рекреації. Поряд працює чимало готелів і садиб зеленого туризму, є облаштовані місця для наметів. Серед найпопулярніших розваг: прогулянки на конях, походи в гори, збирання білих грибів і ягід, катання на велосипедах. Цікавими об’єктами є музей лісосплаву та музей просто неба “Старе село”, а також традиційні дерев’яні церкви в навколишніх селах. 

Чисте гірське повітря, зелені ліси, неповторна краса ландшафтів і навіть більше – усе це чекає на вас у національному парку “Синевир”.

Що можна робити в національному парку “Синевир”?

На території НПП “Синевир” існують традиційні для карпатського регіону види відпочинку: піші й велопоходи, прогулянки на конях, збирання грибів, рафтинг, риболовля тощо. Крім відвідання гірських озер, можна піднятися на вершини Стримба (1719 м) та Негровець (1707 м), розташовані на території парку. 

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Інфраструктура парку досить розвинута та пристосована до великої кількості туристів. Йому належать кілька гостьових будників різного типу, також є готелі й садиби зеленого туризму, кемпінг. Існує низка закладів харчування, точки продажу сувенірів тощо.

Подивіться відеоролик про озеро Синевир


Цікаві факти про національний парк “Синевир”

Національний природний парк “Синевир” входить до списку 7 природних чудес України.

Озеро Синевир, болота Глуханя й Замшатка мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення, а букові праліси на території нацпарку включені до світової спадщини ЮНЕСКО.

✓ Озеро Синевир розташоване на висоті 987 метрів над рівнем моря, а його приблизний вік становить 10–11 тисяч років.

 

  90041, Закарпатська обл., Міжгірський район, с. Синевир-Остріки
  http://www.npp-synevyr.net.ua
  npp-synevyr@ukr.net
  (03146) 2-76-18, 2-76-90, 2-77-40

Як доїхати до національного парку “Синевир”?

До станції Воловець можна дістатися потягами з Києва, Харкова, Одеси, Львова, а потім автобусом до смт Міжгір’я. Також існує пряме автобусне сполучення з Ужгородом, Києвом, Львовом. У Міжгір’ї треба пересісти на автобус (таксі), що ходить до Синевирської поляни. Власним авто доїхати до Міжгір’я можна з боку Калуша, Стрия чи Мукачева.

Відстань від: Воловця – 70 км, Ужгорода – 175 км, Львова – 212 км, Києва – 756 км.

Найближча залізнична станція – Воловець
Є автобусне сполучення з смт Міжгір’я


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків