Національний парк “Шацький”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Шацький
Статус Національний парк
Засновано 28 грудня 1983 року
Площа 48 977 га
Центр Волинська обл., Шацький район, с. Світязь

Національний природний парк “Шацький” знаходиться на північному заході Волинської області. Нацпарк входить до числа найстаріших в Україні. Був створений в 1983 році з метою збереження унікальних природних комплексів шацьких озер.

Парк розташований в природній зоні північного Полісся з характерним вологим кліматом та досить високою заболоченістю. НПП “Шацький” об’єднав у собі систему 23-х природних озер. Без сумніву найвідомішим об’єктом парку є озеро Світязь, що має найбільший розмір та глибину. Всі озера належать до водозбору річки Західний Буг, а значить і до басейну Балтійського моря.

“Шацький” національний парк є одним з найбільш відвідуваних в Україні. В літній сезон сюди приїздить безліч туристів зі всіх куточків України та закордону. Озера ваблять людей своєю чистою водою та лікувальними властивостями (вода містить гліцерин та срібло).

Крім водних об’єктів нацпарк має значні лісові масиви (біля 50% території), більшість з них сформовані сосною. На болотистих ділянках зростають вільшаники. В літній сезон ліси приваблюють туристів та місцевих мешканців великим врожаєм ягід та грибів.

Флора парку представлена 795 видами вищих судинних рослин. 28 видів занесено до Червоної книги України, серед них: береза низька, росичка середня, любка дволиста, товстянка звичайна та ін.

Фауна налічує понад 300 видів. Савців – 55, птахів – 241, риб – 30. До Червоної книги України занесено 37 видів. В шацьких озерах зустрічається рідкісний вид риб – вугор європейський.

З 2002 року частину парку влючено до біосферного резервату “Західне Полісся” під егідою ЮНЕСКО. До резервату також увійшли природоохоронні території Білорусі та Польщі.

“Шацький національний парк” це без перебільшення – перлина поліської природи. Криштально чиста вода, зелені ліси та луки, цікаві етнографічні об’єкти та багато іншого вже чекають на вас.

Чим можна зайнятись “Шацькому” національному парку?

Шацькі озера одне з найкращих місць для відпочинку на природі в Україні. “Шацький” НПП це насамперед відмінні пляжі та чиста вода з лікувальним ефектом. Тут можна досхочу покупатись, порибалити, поплавати на човні та каяках. В лісах можна збирати ягоди та гриби, а також спостерігати за дикими тваринами.

В літній сезон рекомендуємо брати з собою засоби від комарів та інших комах!  

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Близько 52% території парку займають ліси, 14% водойми, 7% луки, 3% болота, іншу частину території займають сільськогосподарські угіддя, інфраструктурні об’єкти, будинки.


Умови та комфорт

Інфаструктура парку та навколишніх територій досить розвинута. Місцеві жителі пропонують безліч послуг та розваг, оренду житла та харчування. 

Подивіться панорамний ролик про “Шацький” НПП від проекту Ukraïner

Цікаві факти про “Шацький” НПП

 Найбільше озеро парку та всієї України – Світязь, його площа 2622 га, довжина – 9225 м, ширина – 4000 м, максимальна глибина – 58.4 м.

 “Шацький” нацпарк межує відразу з двома державами, Білоруссю на півночі та Польщею на заході. 

  44200, Волинська обл., Шацький район, с. Світязь
вул. Жовтнева, 61
  http://shpark.com.ua/
  shnpp.park@gmail.com
  (03355) 2-95-15

Як доїхати в НПП “Шацький”?

Найкраще приїхати в парк на власному авто, але громадським транспортом це теж можливо зробити. Залізницею можна дістатись до міста Ковель (поїзди з Києва, Харкова, Львова), далі треба пересісти на автобус, що прямує до Шацьких озер. Також дістатись парку можна автобусами, що курсують з великих міст: Луцьк, Тернопіль, Львів.

Відстань від: Києва – 520 км, Львова – 214 км, Луцька – 152 км, Вінниці – 471 км.

Найближча залізнична станція – Любомль, Ковель
Є  автобусне сполучення з Луцьком, Ковелем, Тернополем, Львовом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків