Шацький національний парк 

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Шацький
Статус Національний парк
Засновано 28 грудня 1983 року
Площа 48 977 га
Центр Волинська обл., Шацький район, с. Світязь

Шацький національний природний парк розташований на північному заході Волинської області і є одним з найстаріших в Україні. Був створений у 1983 році для збереження унікальних природних комплексів Шацьких озер.

Парк лежить у природній зоні Північного Полісся з характерним вологим кліматом і досить високою заболоченістю. Шацький НПП об’єднав у собі систему 23 природних озер. Безсумнівно, найвідомішим об’єктом парку є озеро Світязь, що має найбільший розмір і глибину. Усі озера належать до водозбору річки Західний Буг, а значить, і до басейну Балтійського моря.

Шацький національний парк є одним з найбільш відвідуваних в Україні. Улітку сюди приїздить безліч туристів з різних куточків України та з-за кордону. Озера ваблять людей чистою лікувальною водою зі сріблом і гліцерином.

Крім водних об’єктів, нацпарк має значні лісові масиви (близько половини території), більшість із них сформована сосною. На болотистих ділянках зростають вільшаники. У літній сезон ліси приваблюють туристів і місцевих жителів великим урожаєм ягід і грибів.

Флора парку представлена 795 видами вищих судинних рослин. 28 видів занесено до Червоної книги України, зокрема береза низька, росичка середня, любка дволиста, товстянка звичайна та інші.

Фауна налічує понад 300 видів. Ссавців – 55, птахів – 241, риб – 30. До Червоної книги України занесено 37 видів. У Шацьких озерах живе рідкісний вид риб – вугор європейський.

З 2002 року частину парку включено до біосферного резервату “Західне Полісся” під егідою ЮНЕСКО. До резервату також увійшли природоохоронні території Білорусі й Польщі.

Шацький національний парк – це, без перебільшення, перлина поліської природи. Кришталево чиста вода, зелені ліси й луки, цікаві етнографічні об’єкти та багато іншого вже чекають на вас.

Що можна робити в Шацькому національному парку?

Шацькі озера – одне з найкращих місць для відпочинку на природі в Україні. Це насамперед відмінні пляжі й чиста вода з лікувальним ефектом. Тут можна досхочу покупатися, порибалити, поплавати на човнах і каяках. У лісах можна збирати ягоди й гриби, а також спостерігати за дикими тваринами.

Улітку рекомендуємо брати з собою засоби від комарів та інших комах!  

Відпочинок і розваги


Природні ландшафти

Близько 52% території парку займають ліси, 14% – водойми, 7% – луки, 3% – болота, іншу частину території –  сільськогосподарські угіддя, інфраструктурні об’єкти, будинки.


Умови та комфорт

Інфраструктура парку та навколишніх територій досить розвинута. Місцеві жителі пропонують безліч послуг і розваг, оренду житла й харчування. 

Подивіться панорамний ролик про Шацький НПП від проєкту Ukraïner

Цікаві факти про Шацький НПП

 Найбільше озеро парку та всієї України – Світязь. Його площа – 2622 га, довжина – 9225 м, ширина – 4000 м, максимальна глибина – 58,4 м.

Шацький нацпарк межує відразу з двома державами: Білоруссю на півночі й Польщею на заході. 

  44200, Волинська обл., Шацький район, с. Світязь
вул. Жовтнева, 61
  http://shpark.com.ua/
  shnpp.park@gmail.com
  (03355) 2-95-15

Як доїхати до Шацького НПП?

Найкраще приїхати в парк на власному авто, але громадським транспортом це теж можливо зробити. Залізницею можна дістатися до Ковеля (потяги з Києва, Харкова, Львова), далі треба пересісти в автобус, що прямує до Шацьких озер. Також можна скористатись автобусами, що курсують з великих міст: Луцька, Тернополя, Львова.

Відстань від: Києва – 520 км, Львова – 214 км, Луцька – 152 км, Вінниці – 471 км.

Найближча залізнична станція – Любомль, Ковель
Є  автобусне сполучення з Луцьком, Ковелем, Тернополем, Львовом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків