Національний парк “Великий Луг”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Великий Луг
Статус Національний парк
Засновано 10 лютого 2006 року
Площа 16 756 га
Центр Запорізька обл., Василівський район, м. Дніпрорудне

Національний природний парк “Великий Луг” знаходиться в Запорізькій області з адмінцентром в місті Дніпрорудне. Парк був створений в 2006 році з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів степової зони, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Національний парк було створено на залишках історичної місцевості, прадавніх плавнів Дніпра, що мали площу близько 400 км². В 50-х роках минулого століття під час будівництва Каховського водосховища вся ця територія була затоплена.

Територія НПП “Великий Луг” включає видовжену лінію берегів водосховища, балки та острови (останні утворились після затоплення). Тут збереглось чудове видове різноманіття та багато історичних артефактів.

Балки та береги вкриті унікальною комбінацією степової, лісової, болотної та лучної рослинності. На території парку зареєстровано 18 червонокнижних видів рослин. Фауна парку найкраще представлена птахами, яких тут налічується понад 200 видів. 35 видів занесено до Червоної книги України (орлан-білохвіст, пугач, качка сіра, коровайка, кулик-сорока та інші). 

Надвичайну цінність становлять археологічні та історичні пам’ятки, що знаходяться на території парку. Місцевість теперішнього нацпарку була заселена з доісторичних часів. Виявлені залишки стоянок первісних людей, древні городища та могильники, сліди трипільскої культури, скіфської та сарматської доби. Пізніше ця територія належала до Запорізької Січі, про що збереглось багато свідчень та матеріальних пам’яток.

“Великий Луг” – привабливе місце не тільки з точки зору ландшафтів та біорізноманіття, але і як сакральна історична місцевість. 

3 причини відвідати природний парк

2 водно-болотних угіддя міжнародного значення: архіпелаг “Великі і Малі Кучугури” та заплава “Сім Маяків”

Історико-археологічні пам’ятки: козацькі поховання, скіфські кургани, виходи вапнякових порід Сарматського моря, залишки старовинних штолень, розмиви археологічних пам’яток від раннього палеоліту до середньовіччя

Рідкісні рослини та тварини, цікаві угрупування байрачних лісів та петрофітної рослинності, мальовниче Каховське водосховище та чудові краєвиди з високим рівнем ландшафтного та біологічного різноманіття

Чим можна зайнятись в НПП “Великий Луг”?

“Великий Луг” сподобається своїми краєвидами та видовим різноманіттям. Особливу цікавість становить велика кількість птахів за якими можна спостерігати в різних частинах парку. Національним парком розроблено 5 пішохідних та 1 велосипедний маршрут, а також 3 екостежки.

Влітку на території парку проводяться змагання зі спортивного рибальства “Золотий гачок” та фестиваль “Козацькі розваги”.  

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Національний парк не має власної інфраструктури для розміщення туристів. Зупинитись та похарчуватись можна в готельних закладах м. Дніпрорудне.

Мобільне покриття

Цікаві факти про “Великий Луг”

 Перша згадка про плавні “Великого Лугу” датована ХІІ ст., в літописі, що описує війну князя Ростислава Рюріковича з половцями: “…ехаша в борзе ізьездом до Протолчи в Лоузе в Днепровськом.” 

  71630, Запорізька обл., Василівський район, м. Дніпрорудне,
вул. Зелена, 3
  http://grandmeadow.org.ua
  grandmeadow@ukrpost.uа, grandmeadow@i.ua
  (6175) 6-65-78

Як доїхати в НПП “Великий Луг”?

Залізничним транспортом до вокзалу «Запоріжжя І», далі приміською електричкою до м. Дніпрорудне.

Із Запоріжжя та Мелітополя в Дінпрорудне можна доїхати автобусом. В Запоріжжі автобуси відправляються з центрального автовокзалу та площі Волі.

Власним авто дістатись нацпарку можна зі сторони Запоріжжя (через Василівку) та зі сторони Мелітополя.

Відстань від: Києва – 589 км, Запоріжжя – 74 км, Мелітополя – 89 км, Дніпра – 158 км.

Найближча залізнична станція – 32 кілометр, Каховське море
Є автобусне сполучення з містами Запоріжжя, Мелітополь


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків