Національний парк “Великий Луг”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Великий Луг
Статус Національний парк
Засновано 10 лютого 2006 року
Площа 16 756 га
Центр Запорізька обл., Василівський район, м. Дніпрорудне

Національний природний парк “Великий Луг” розташований у Запорізькій області з адмінцентром у Дніпрорудному. Парк був заснований у 2006 році для збереження, відтворення й раціонального використання типових і унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів степової зони, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне й оздоровче значення.

Національний парк створили на залишках історичної місцевості – прадавніх плавнів Дніпра, що мали площу близько 400 км². У 50-х роках минулого століття під час будівництва Каховського водосховища всю цю територію затопили.

НПП “Великий Луг” включає видовжену лінію берегів водосховища, балки та острови (останні утворилися після затоплення). Тут збереглося чудове видове різноманіття й багато історичних артефактів.

Балки та береги вкриті унікальним поєднанням степової, лісової, болотної й лучної рослинності. На території парку зареєстровано 18 червонокнижних видів рослин. Фауна найкраще представлена птахами, яких тут налічується понад 200 видів. З них 35 занесено до Червоної книги України (орлан-білохвіст, пугач, качка сіра, коровайка, кулик-сорока та інші). 

Надзвичайну цінність мають археологічні й історичні пам’ятки. Місцевість теперішнього нацпарку була заселена з доісторичних часів. Виявлені залишки стоянок первісних людей, давні городища й могильники, сліди трипільської культури, скіфської та сарматської доби. Пізніше ця територія належала до Запорізької Січі, про що збереглося чимало свідчень і матеріальних пам’яток.

Великий Луг – привабливе місце не тільки з погляду ландшафтів та біорізноманіття, але і як сакральна історична місцевість. 

3 причини відвідати природний парк

2 водно-болотні угіддя міжнародного значення: “Архіпелаг Великі і Малі Кучугури” та “Заплава Сім маяків”;

історико-археологічні пам’ятки: козацькі поховання, скіфські кургани, виходи вапнякових порід Сарматського моря, залишки старовинних штолень, розмиви археологічних пам’яток від раннього палеоліту до середньовіччя;

рідкісні рослини та тварини, цікаві угруповання байрачних лісів і петрофітної рослинності, мальовниче Каховське водосховище й чудові краєвиди з високим рівнем ландшафтного та біологічного різноманіття.

Що можна робити в НПП “Великий Луг”?

“Великий Луг” сподобається своїми краєвидами й видовим різноманіттям. Особливу цікавість становить велика кількість птахів, за якими можна спостерігати в різних частинах парку. “Великим Лугом” розроблено 5 пішохідних та 1 велосипедний маршрут, а також 3 екостежки.

Улітку на території парку проводять змагання зі спортивного рибальства “Золотий гачок” та фестиваль “Козацькі розваги”.  

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Національний парк не має власної інфраструктури для розміщення туристів. Зупинитися й поїсти можна в готельних закладах Дніпрорудного.

Мобільне покриття

Цікаві факти про “Великий Луг”

 Перша згадка про плавні Великого Лугу датована ХІІ століттям у літописі, що описує війну князя Ростислава Рюриковича з половцями: “…ехаша в борзе ізьездом до Протолчи в Лоузе в Днепровськом”. 

  71630, Запорізька обл., Василівський район, м. Дніпрорудне,
вул. Зелена, 3
  http://grandmeadow.org.ua
  grandmeadow@ukrpost.uа, grandmeadow@i.ua
  (6175) 6-65-78

Як доїхати до НПП “Великий Луг”?

Потягом до станції Запоріжжя-1, далі – приміською електричкою до Дніпрорудного.

Із Запоріжжя й Мелітополя до Дніпрорудного можна доїхати автобусом. У Запоріжжі автобуси вирушають з центрального автовокзалу та площі Волі.

Власним авто дістатися до нацпарку можна з боку Запоріжжя (через Василівку) і з боку Мелітополя.

Відстань від: Києва – 589 км, Запоріжжя – 74 км, Мелітополя – 89 км, Дніпра – 158 км.

Найближча залізнична станція – 32 кілометр, Каховське море
Є автобусне сполучення із Запоріжжям і Мелітополем


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків