Рівненський природний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Рівненський
Статус Природний заповідник
Засновано 3 квітня 1999 року
Площа 42288 га
Центр Рівненська обл., м. Сарни

Рівненський природний заповідник є одним із найбільших в Україні. Його територія розкинулась відразу в межах п’яти районів Рівненської області. Заснований 3 квітня 1999 р. указом Президента України з метою збереження типових та унікальних природних комплексів Полісся.

До складу заповідника входять 4 заказники: ландшафтний «Білоозерський», загальнозоологічний «Перебродівський», ботанічний «Сира Погоня» та гідрологічний «Сомине».

В Рівненському природному заповіднику представлені болота всіх типів, що зустрічаються на українському Поліссі. Найбільшою різноманітністю характеризується Білоозерська ділянка, на якій поширені низинні болота, та болота перехідного типу. На решті ділянок переважають сфагнові болота. Справжньою родзинкою заповідника є озеро Біле, яке ще часто називають перлиною українського Полісся. Вода в ньому надзвичайно чиста та прозора. Середня глибина озера становить 10 м, а найглибша ділянка – 34 метри.

Різноманітним є рослинний світ заповідника, що налічує понад 500 видів вищих судинних рослин, 150 видів мохоподібних, понад 100 видів грибів. Багато видів занесені до Червоної книги України та міжнародних охоронних списків. На території заповідника можна побачити осоку дводомну, вербу лапландську, росичку середню та англійську, вербу чорничну та інші види.

Фауна заповідника не менш унікальна. Вона нараховує 221 вид хребетних тварин. З них: 25 видів тварин занесено до Червоної книги України, 7 видів віднесено до Європейського червоного списку, 124 види підлягають особливій охороні згідно з Бернською конвенцією. Тут можна зустріти вовка, лисицю звичайну, ласку та горностая, рись, лелеку чорного, борсука, черепаху болотну, мідянку та багато інших тварин.

Рівненський природний заповідник – це приголомшлива велика територія з рідкісною флорою та фауною. Сюди варто їхати, як для активного відпочинку так і для спокійного спостереження за дикою природою, екологічного просвітництва.

Чим можна зайнятись у Рівненському заповіднику?

Місцевість ніби створена для відпочинку із сім’єю, прогулянок, фотополювання. Доречі, заповідник час від часу проводить фотоконкурси на своєму сайті, в яких можуть прийняти участь всі бажаючі. В літню спеку заповідник приваблює туристів на озеро Біле.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти

Територію Рівненського природного заповідника в більшості складають ліси та болота


Умови та комфорт

В містечку Сарни можна знайти готель, заклади харчування, автостоянку. Також біля озера Біле діють кілька туристичних баз, що пропонують проживання, харчування, розваги та інше.

Цікаві факти про Рівненський заповідник

Є другим за величиною в Україні серед природних заповідників

На території Рівненського заповідника представлені всі типи боліт, що зустрічаються на території Полісся. Багато з них мають статус водно-болотних угіддь міжнародного значення

Заповідник межує з «Нобельським» національним природним парком

На півночі заповідник має державний кордон з республікою Білорусь

  34503, Рівненська обл., м. Сарни
  rivnenskyipz.blogpost.com
  rivnepz@ukr.net
  (03655) 3-47-52


Як добратись до Рівненського заповідника?

Рівненський природний заповідник розкинувся досить далеко на півночі Рівненської області, тому в деякі місця заповідника можна дістатись тільки на власному авто. До міста Сарни можна дістатись потягом Бахмут-Львів-Бахмут. Потяг курсує через великі міста: Бахмут, Полтаву, Харків, Київ, Житомир, Ковель, Львів.

Відстань від: Києва – 312 км, Житомира – 273 км, Львова – 311 км, Одеси – 768 км.

 

Найближча залізнична станція – Сарни
Є приміське автобусне сполучення з  містом Сарни

Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків