Рівненський природний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Рівненський
Статус Природний заповідник
Засновано 3 квітня 1999 року
Площа 42 288 га
Центр Рівненська обл., м. Сарни

Рівненський природний заповідник, один з найбільших в Україні, розкинувся  в межах відразу 5 районів Рівненської області. Заснований 3 квітня 1999 року Указом Президента України для збереження типових та унікальних природних комплексів Полісся.

До складу заповідника входять 4 заказники: ландшафтний «Білоозерський», загальнозоологічний «Перебродівський», ботанічний «Сира Погоня» та гідрологічний «Сомине».

У Рівненському природному заповіднику представлені болота всіх типів, які трапляються на Українському Поліссі. Найбільшою різноманітністю характеризується Білоозерська ділянка, на якій поширені низинні болота та болота перехідного типу. На решті ділянок переважають сфагнові болота. Справжньою родзинкою заповідника є озеро Біле, яке ще часто називають перлиною Українського Полісся. Вода в ньому надзвичайно чиста і прозора. Середня глибина озера становить 10 м, а найглибша ділянка – 34 метри.

Різноманітним є рослинний світ заповідника, що налічує понад 500 видів вищих судинних рослин, 150 видів мохоподібних, більш ніж 100 видів грибів. Багато видів занесені до Червоної книги України та міжнародних охоронних списків. На території заповідника можна побачити осоку дводомну, вербу лапландську, росичку середню й англійську, вербу чорничну та інші рослини.

Фауна заповідника не менш унікальна. Вона нараховує 221 вид хребетних тварин. З них 25 видів занесені до Червоної книги України, 7 – до Європейського Червоного списку, 124 підлягають особливій охороні згідно з Бернською конвенцією. Тут можна зустріти вовка, лисицю звичайну, ласку та горностая, рись, лелеку чорного, борсука, черепаху болотну, мідянку та багатьох інших тварин.

Рівненський природний заповідник – це приголомшлива велика територія з рідкісною флорою та фауною. Сюди варто їхати як для активного відпочинку, так і для спокійного спостереження за дикою природою, екологічного просвітництва.

Що можна робити в Рівненському заповіднику?

Місцевість наче створена для відпочинку із сім’єю, прогулянок, фотополювання. До речі, заповідник час від часу проводить фотоконкурси на своєму сайті, у яких можуть узяти участь усі охочі. У літню спеку туристів приваблює озеро Біле.

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти

Територію Рівненського природного заповідника займають переважно ліси й болота


Умови та комфорт

У містечку Сарни можна знайти готель, заклади харчування й автостоянку. Також біля озера Біле працює кілька туристичних баз, які пропонують проживання, харчування, розваги тощо.

Цікаві факти про Рівненський заповідник

Другий за величиною в Україні серед природних заповідників.

На території Рівненського заповідника представлені всі типи боліт, які трапляються на території Полісся. Багато з них має статус водно-болотних угідь міжнародного значення.

Межує з Нобельським національним природним парком і з Білоруссю.

  34503, Рівненська обл., м. Сарни
  rivnenskyipz.blogpost.com
  rivnepz@ukr.net
  (03655) 3-47-52


Як дістатися до Рівненського заповідника?

Рівненський природний заповідник розкинувся досить далеко на півночі Рівненської області, тому до деяких місць можна потрапити тільки на власному авто. До міста Сарни можна доїхати потягом Бахмут – Львів – Бахмут, який курсує через великі міста: Бахмут, Полтаву, Харків, Київ, Житомир, Ковель, Львів.

Відстань від: Києва – 312 км, Житомира – 273 км, Львова – 311 км, Одеси – 768 км.

 

Найближча залізнична станція – Сарни
Є приміське автобусне сполучення з  містом Сарни

Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків