Національний парк “Прип’ять-Стохід”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Прип’ять-Стохід
Статус Національний парк
Засновано 13 серпня 2007 року
Площа 39 315 га
Центр Волинська обл., смт Любешів

Національний природний парк “Прип’ять-Стохід” – знаходиться в північній частині Волинської області та частково межує з Білоруссю. Національний парк було створено в 2007 році на базі регіонального ландшафтного парку “Прип’ять-Стохід”. Мета заснування – збреження, відтворення та раціональне використання природних комплексів Полісся, відродження занепалих видів господарювання, підняття рівня екологічної свідомості серед населення.

“Прип’ять-Стохід”  місце неземної краси з незайманою природою та автентичністю поліського краю. Природоохоронна територія включає заплави річок Прип’ять та Стохід, що визнані Рамсарською конвенцією, як водно-болотні угіддя міжнародного значення. Територію національного парку часто називають “українською амазонкою”, адже заплави тутешніх річок мають безліч рукавів, стариць та озер.

Природа представлена надзвичайно багатою флорою. Через високий рівень води рослинний світ складають переважно гідрофільні (здатні до запилення під водою) види. Значну частину парку займають ліси (35%), що здебільшого представлені сосною, вільхою та березою, подекуди дубом.

Серед фауни парку переважають птахи: сіра чапля, крижень, сіра гуска. З червонокнижних видів: скопа, чорний лелека, орлан-білохвіст, змієїд, сірий журавель. Лише тут в Україні зафіксоване гніздування синиці білої, яка є символом парку. На території парку проходить сезонна міграція птахів, в цей час їхня кількість може сягати 150 тис. особин. В лісі зустрічається дикий кабан, лось, заєць, борсук. 

В національному парку створені чудові умови для зеленого туризму, активного відпочинку. Є обладнані туристичні маршрути та місця для стоянок, гостьовий будинок для туристів, прокат байдарок.

“Прип’ять-Стохід” – незвичайний національний парк, адже більшу частину території складають болота, річки, озера (разом 49%). Це одне з найкращих місць в Україні для спостереження за птахами. Влітку на території парку проходять змагання з екстремального водного туризму –  “Поліська регата”.

Чим можна зайнятись у парку “Прип’ять-Стохід”?

Насамперед це чудове місце для сплавів, каякінгу та водних екскурсій. Тут однозначно сподобається рибалкам, бьордвочерам, фотографам. Парком розроблені цікаві водні, велосипедні та піші маршрути.

В літній сезон рекомендуємо брати з собою засоби від комарів та інших комах!  

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Близько 50% території парку займають болота та річки, 35% ліси та 16% чагарники.


Умови та комфорт

В галереї використані фото з блогу https://kibic-ua.livejournal.com/

Перегляньте цікавий репортаж про національний парк “Прип’ять-Стохід”

Цікаві факти про “Прип’ять-Стохід”

 В межах парку “Прип’ять-Стохід” знаходиться одразу три водно-болотних угіддя міжнародного значення.

 2017 року в селі Сваловичі проходили зйомки українсько-чеського фільму “Пофарбоване пташеня”

  44200, Волинська обл., смт Любешів,
вул. Бондаренка, 47
  http://www.pripyat-stohid.com.ua
  npppsl@gmail.com 
  (03362) 3-01-27

Як доїхати в “Прип’ять-Стохід”?

Крім власного автотранспорту до парку можна дістатись залізничним та автобусним сполученням. Спочатку треба доїхати до станції Маневичі або Ковель (поїздом з Києва, Львова, Чернівців), а далі приміським автобусним сполученням. До Любешова йдуть автобуси з Ковеля, Луцька. Щоб потрапити у віддалені куточки національного парку доведеться замовити трансфер в Любешові.

Відстань від: Києва – 453 км, Львова – 286 км, Луцька – 136 км, Ковеля – 125 км.

Найближча залізнична станція – Маневичі, Ковель
Є приміське  автобусне сполучення


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків