Національний парк “Карпатський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Карпатський
Статус Національний парк
Засновано 3 червня 1980 року
Площа 50 495 га
Центр Яремче

“Карпатський” національний природний парк розташований в Івано-Франківській області з центром в Яремче. Створений влітку 1980 року з метою збереження унікальних лісових екосистем у центральній Європі.

Парк є найвідомішим та найвідвідуванішим в Україні завдяки своєму унікальному розташуванню та концентрації природних об’єктів. Межі охоплюють 2 гірських масиви Карпат: Чорногору та Горгани.

Територія парку зберегла унікальні лісові масиви, реліктові рослини та рідкісні види тварин.

Червонокнижна флора представлена 80 видами. З найвідоміших Рододендрон східнокарпатський (легендарна Червона Рута), Шафран Гейфеля (крокус), Арніка гірська.

З рідкісних тварин трапляються рись, кіт лісовий, бурий ведмідь, саламандра плямиста, беркут.

Серед найпопулярніших туристичних об’єктів парку: гора Говерла та Піп Іван Чорногірський, високогірні озера Несамовите та Марічейка, витоки річки Прут.

“Карпатський” парк має чудову інфраструктуру та широкі можливості для рекреації, активного відпочинку.

Окрім природних багатств тут зосереджено багато етнографічних, культурних та історичних цікавинок. Розвинута мережа садиб зеленого туризму, розроблені та промарковані туристичні маршрути.

“Карпатський” національний природний парк – казкове місце з неповторною природою, що приваблює туристів вже понад сто років. Величні гори, реліктові ліси, швидкі гірські потоки та привітні люди точно не залишать вас байдужими.

Чим можна зайнятись у Карпатському парку?

На території “Карпатського” національного парку розташовано безліч туристичних та рекреаційних об’єктів. Серед найполярніших видів відпочинку: сходження на гору Говерла, походи в гори, збирання білих грибів, прогулянки на конах, рафтинг, тощо.  

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Туристична інфраструктура “Карпатського парку”, як і Карпат в цілому добре розвинена. В кожному населеному пункті є різні варіанти житла, закладів харчування, розваг.

Подивіться відеоролик знятий в межах національного парку “Карпатський”

Цікаві факти про “Карпатський” національний парк

✓  “Карпатський” національний природний парк є першим та найстаршим в Україні

На території парку знаходиться найвища вершина України – гора Говерла (2061 м), найвища штучна споруда в Україні – обсерваторія на горі Піп Іван Чорногірський (2024 м).

  78500, Івано-Франківська обл., м. Яремче,
вул. В.Стуса, 6
  http://cnnp.if.ua
  cnpp@meta.ua
  (03434) 2-27-31, 2-28-17

Як доїхати в “Карпатський” парк?

До Яремче, Микуличина, Ворохти можна дістатись потягом Київ-Рахів та Львів-Рахів. З Івано-Франківська є регулярне автобусне сполучення.

Відстань від: Києва – 603 км, Львова – 196 км, Івано-Франківська – 59 км.

Найближча залізнична станція – Яремче, Ворохта
Є автобусне сполучення з Івано-Франківськом, Львовом, Ужгородом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
by Олег on Карпатський
Надзвичайна природа
Місто: Черкаси

Чудові мальовничі місця з унікальною природою. Ми кожного року намагаємось побувати в горах. Єдине, що кидається в очі, це сміття яке залишають "зальотні" туристи, що йдуть на Говерлу і на Несамовите озеро. На місці парку я б обмежив цей потік одноденних мандрівників на автобусах.