Карпатський національний парк

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Карпатський
Статус Національний парк
Засновано 3 червня 1980 року
Площа 50 495 га
Центр Яремче

Карпатський національний природний парк в Івано-Франківській області з центром у місті Яремче створили влітку 1980 року для збереження унікальних лісових екосистем у Центральній Європі.

Парк є найвідомішим і найвідвідуванішим в Україні завдяки винятковому розташуванню та концентрації природних об’єктів. До нього входять 2 гірські масиви Карпат: Чорногора та Ґорґани.

На території парку збереглись унікальні лісові масиви, реліктові рослини й рідкісні види тварин.

Червонокнижна флора представлена 80 видами, найвідомішими з яких є рододендрон східнокарпатський (легендарна червона рута), шафран Гейфеля (крокус), арніка гірська.

З рідкісних тварин трапляються рись, кіт лісовий, ведмідь бурий, саламандра плямиста, беркут.

Найпопулярніші туристичні об’єкти парку – гори Говерла та Піп Іван Чорногірський, високогірні озера Несамовите й Марічейка, а також витоки річки Прут.

Карпатський парк має чудову інфраструктуру та широкі можливості для рекреації й активного відпочинку.

Окрім природних багатств, тут зосереджено багато етнографічних, культурних та історичних цікавинок. Розвинута мережа садиб зеленого туризму, розроблені та промарковані туристичні маршрути.

Карпатський національний природний парк – казкове місце з неповторною природою, що приваблює туристів уже понад 100 років. Величні гори, реліктові ліси, швидкі гірські потоки та привітні люди точно не залишать вас байдужими.

Що можна робити в Карпатському парку?

На території Карпатського національного парку розташовано чимало туристичних і рекреаційних об’єктів. Найпопулярнішими видами відпочинку вважаються походи в гори, сходження на Говерлу, збирання білих грибів, прогулянки на конях, рафтинг тощо.  

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Туристична інфраструктура Карпатського парку, як і Карпат загалом, добре розвинена. У кожному населеному пункті є різні варіанти житла, закладів харчування, розваг.

Подивіться відеоролик, знятий у нацпарку “Карпатський”

Цікаві факти про Карпатський національний парк

✓  Є першим і найстарішим в Україні.

На території парку розташована найвища вершина України (гора Говерла, 2061 м) і найвища штучна споруда в Україні (обсерваторія на горі Піп Іван Чорногірський, 2024 м).

  78500, Івано-Франківська обл., м. Яремче,
вул. В.Стуса, 6
  http://cnnp.if.ua
  cnpp@meta.ua
  (03434) 2-27-31, 2-28-17

Як доїхати до Карпатського парку?

До Яремча, Микуличина, Ворохти можна дістатися потягом Київ – Рахів та Львів – Рахів. З Івано-Франківська є регулярне автобусне сполучення.

Відстань від: Києва – 603 км, Львова – 196 км, Івано-Франківська – 59 км.

Найближчі залізничні станції: Яремче, Ворохта
Є автобусне сполучення з Івано-Франківськом, Львовом, Ужгородом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
by Олег on Карпатський
Надзвичайна природа
Місто: Черкаси

Чудові мальовничі місця з унікальною природою. Ми кожного року намагаємось побувати в горах. Єдине, що кидається в очі, це сміття яке залишають "зальотні" туристи, що йдуть на Говерлу і на Несамовите озеро. На місці парку я б обмежив цей потік одноденних мандрівників на автобусах.