Чорнобильський біосферний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Чорнобильський
Статус Радіаційно-біологічний біосферний заповідник
Засновано 26 квітня 2016 року
Площа 226 964 га
Центр Київська обл., смт. Іванків

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – єдина на сьогодні природоохоронна територія у світі, що розташована в радіаційно забрудненому районі. Заповідник займає 2 третини від всієї площі зони відчуження. Утворений в 2016 році з метою збереження флори та фауни Полісся, реабілітації забруднених радіонуклідами територій, стабілізації гідрологічного режиму, проведення наукових досліджень в галузі природи та екології. Адміністративний цент розташований в смт. Іванків.

Через 30 років після аварії на ЧАЕС природа краю повністю відновила свій потенціал. Відсутність людини та будь-якої господарської діяльності дала змогу відновитись популяціям рідкісних тварин, утворитись новим молодим лісам. Зараз тут зустрічається велика кількість червонокнижних видів: флори 61, фауни 66. З тварин постійними мешканцями є: рись, вовк, зубр, лось, кінь Пржевальського, останнім часом зустрічається бурий ведмідь.

Природа Полісся завжди вабила людей своєю красою та багатством. Сьогодні Чорнобильський заповідник є певним еталоном, де ця природа зберігається та охороняється від стороннього втручання.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – це дика, справжня природа, що живе та розвивається всупереч всім викликам. Живописні Прип’ять та Дніпро, повні дичиною ліси, абсолютна тиша та спокій – те, за чим варто їхати в ці трагічні але водночас казкові місця.

Чим можна зайнятись у Чорнобильському заповіднику?

Чорнобильський заповідник – законсервована від людини природна територія, що відновилась за 30 років після аварії на ЧАЕС. Сюди варто їхати насамперед для того, щоб насолодитись лісовою тишею, багатою флорою та фауною. Територія якнайкраще підходить для фотографування, бьордвочінгу, спостереження за тваринами.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти

Більшість території Чорнобильського заповідника займають ліси, мальовничі береги та заплави річок Прип’ять, Уж.

Умови та комфорт

Перегляньте панорамне відео зняте над річкою Прип’ять

Цікаві факти про Чорнобильський заповідник

 Єдиний в Україні та світі заповідник, що створений на радіаційно забрудненій території

 Найбільший заповідник України за площею

07201, Київська обл., Іванківський р-н, смт. Іванків, вул. Толочина, 28
https://zapovidnyk.org.ua/
reserve@dazv.gov.ua
+380 (44) 5948249

Як добратись до Чорнобильського заповідника?

Потрапити до Чорнобильського заповідника можна через КПП Дитятки або електропоїздом Славутич-Семиходи. Попередньо треба отримати дозвіл на відвідування від Державного агенства України з управління зоною відчуження. Іншим варіантом може бути відвідання заповідника в складі туристичної групи.

Відстань від: Києва – 115 км, Чернігова – 232 км, Житомира – 191 км.

 

Найближча залізнична станція – Семиходи
Є приміське автобусне сполучення з  смт Іванків


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків