Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Чорнобильський
Статус Радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Засновано 26 квітня 2016 року
Площа 226 964 га
Центр Київська обл., смт Іванків

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – єдина на сьогодні природоохоронна територія у світі, розташована в радіаційно забрудненому районі. Заповідник займає дві третини від усієї площі зони відчуження. Утворений у 2016 році для збереження флори та фауни Полісся, реабілітації забруднених радіонуклідами територій, стабілізації гідрологічного режиму, проведення наукових досліджень у галузі природи й екології. Адміністративний центр діє в смт Іванків.

Через 30 років після аварії на ЧАЕС природа краю повністю відновила свій потенціал. Відсутність людини та будь-якої господарської діяльності сприяла відновленню популяцій рідкісних тварин, утворенню нових лісів. Зараз тут трапляється велика кількість червонокнижних видів: флори – 61, фауни – 66. З тварин постійними мешканцями є рись, вовк, зубр, лось, кінь Пржевальського, останнім часом можна зустріти бурого ведмедя.

Природа Полісся завжди вабила людей красою та багатством. Сьогодні Чорнобильський заповідник є певним еталоном, де ця природа зберігається та охороняється від стороннього втручання.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – це справжня дика природа, що живе та розвивається всупереч усім викликам. Мальовничі Прип’ять і Дніпро, повні дичини ліси, абсолютна тиша та спокій – те, по що варто їхати до цих трагічних, але водночас казкових місць.

Що можна робити в Чорнобильському заповіднику?

Чорнобильський заповідник – законсервована від людини природна територія, що відновилася за 30 років після аварії на ЧАЕС. Сюди варто їхати насамперед для того, щоб насолодитися лісовою тишею, багатою флорою й фауною. Територія якнайкраще підходить для фотографування, бьордвочингу та спостереження за тваринами.

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти

Більшість території Чорнобильського заповідника займають ліси, мальовничі береги та заплави річок Уж і Прип’ять.

Умови та комфорт

Перегляньте панорамне відео, зняте над річкою Прип’ять

Цікаві факти про Чорнобильський заповідник

Єдиний в Україні та світі заповідник, створений на радіаційно забрудненій території.

Найбільший за площею заповідник України.

07201, Київська обл., Іванківський район, смт Іванків, вул. Толочина, 28
https://zapovidnyk.org.ua/
info@zapovidnyk.org.ua
+38 (04591) 5-13-06

Як дістатися до Чорнобильського заповідника?

Потрапити до Чорнобильського заповідника можна через КПП “Дитятки” або електропотягом Славутич – Семиходи. Попередньо треба отримати дозвіл на відвідування від Державного агентства України з управління зоною відчуження. Іншим варіантом може бути відвідання заповідника у складі туристичної групи.

Відстань від: Києва – 115 км, Чернігова – 232 км, Житомира – 191 км.

 

Найближча залізнична станція – Семиходи
Є приміське автобусне сполучення з смт Іванків


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків