Національний парк “Мале Полісся”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Мале Полісся
Статус Національний парк
Засновано 2 серпня 2013 року
Площа 8762 га
Центр Хмельницька обл., м. Ізяслав

Національний природний парк “Мале Полісся”, один із наймолодших в Україні, розташований у Славутському та Ізяславському районах Хмельницької області. Парк створений улітку 2013 року для збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів східної частини Малого Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне й оздоровче значення.

Територія національного парку охоплює значні лісові масиви, водно-болотні угіддя й долини річок Горинь, Вілія, Гнилий Ріг. Місцевість дуже мальовнича з цікавими ландшафтами та природними комплексами, притаманними Поліссю: рівнинність, підвищена зволоженість, піщані ґрунти та залісненість.

Територією парку протікає одна з найдовших річок України – Горинь, що впадає у Прип’ять на території Білорусі. Одним із найцікавіших природних об’єктів є Святе озеро, яке лежить у лісовій гущавині.

Біорізноманіття парку представлене досить широко, але потребує подальшого вивчення. Наразі виявлено чимало червонокнижних видів флори (15) та фауни (56). Велику частину хребетних тварин становлять птахи, яких тут налічується понад 200 видів. З рідкісних видів можна зустріти орлана-білохвоста, гоголя, скопу, змієїда, чорного лелеку та інших.

Варті уваги також історичні пам’ятки, що збереглися на околицях національного парку: руїни палацу князів Санґушків і Новозаславського замку, залишки середньовічних мурів та валів, архітектурний комплекс костелу святого Йосипа середини XVIII сторіччя і бернардинський монастир, у якому зараз діє в’язниця. 

“Мале Полісся” – неймовірно затишне, сповнене природної краси місце. У парку чудово поєдналися ліси й луки, звивиста Горинь та унікальний історичний спадок.

Що можна робити в “Малому Поліссі”?

Місцевість чудово підійде для велопрогулянок, піших походів, кемпінгу. У лісі багато сезонних грибів і ягід. На річці Горинь можна порибалити і сплавитися. В Ізяславі надзвичайно багато історичних пам’яток, які варто відвідати.  

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Територія парку переважно вкрита лісами. Частина ділянок заболочена, є природні та штучні озера, а біля річки Горинь – досить великі луки.


Умови та комфорт

Національний парк не має власної інфраструктури. Зупинитись і перекусити можна в містах Ізяслав і Славута.

Цікаві факти про “Мале Полісся”

 Ізяслав – єдине українське місто зі збереженою планувальною структурою доби Київської Русі.

  30300, Хмельницька обл., м. Ізяслав,
вул. Михельська, 32
  http://malepolisja.in.ua
  malepolisja@ukr.net
  (03852) 4-15-36, 4-20-64

Як доїхати до НПП “Мале Полісся”?

Дістатися до парку можна залізницею, доїхавши до станції Славута (північна межа парку). Є регулярне автобусне сполучення між Ізяславом, Славутою і Шепетівкою. 

Розгалужена система автошляхів дає змогу приїхати до парку з будь-якого напрямку. 

Відстань від: Києва – 330 км, Львова – 274 км, Хмельницького – 118 км, Рівного – 89 км.

Найближча залізнична станція – Славута
Є приміське автобусне сполучення