Національний парк “Мале Полісся”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Мале Полісся
Статус Національний парк
Засновано 2 серпня 2013 року
Площа 8762 га
Центр Хмельницька обл., м. Ізяслав

Національний природний парк “Мале Полісся”  розташований на території Ізяславського та Славутського районів Хмельницької області. Парк один з “наймолодших” в Україні, створений влітку 2013 року з метою збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів східної частини Малого Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Територія національного парку охоплює значні лісові масиви, водно-болотні угіддя та долини річок Горинь, Вілія, Гнилий Ріг. Місцевість дуже мальовнича з цікавими ландшафтами та природними комплексами притаманними Поліссю: рівнинність, підвищена зволоженість, піщані грунти та залісненість.

На території парку протікає одна з найдовших річок України – Горинь, що впадає у Прип’ять на території Білорусі. Одним з найцікавіших природних об’єктів є Святе озеро, яке знаходиться в лісовій глушині.

Біорізноманніття парку представлено досить широко, але потребує подальшого вивчення. Наразі виявлено чимало червонокнижних видів флори (15) та фауни (56). Велику частину хребетних тварин становлять птахи, яких тут налічується понад 200 видів. З рідкісних видів можна зустріти: орлана-білохвоста, гоголя, скопу, змієїда, чорного лелеку та ін.

Варті уваги також історичі пам’ятки, що збереглись на околицях національного парку. В місті Ізяслав знаходиться ряд архітектурних та культових споруд. Руїни палацу князів Санґушків та Новозаславського замку, залишки середньовічних мурів та валів. Чудово зберігся архітектурний комплекс Костелу святого Йосипа (середина 18 сторіччя) та бернардинський монастир (наразі в будівлі знаходиться в’язниця). 

“Мале Полісся” неймовірно затишне та сповнене природньої краси місце. В парку чудово поєднались ліси та луки, звивиста Горинь та унікальний історичний спадок.

Чим можна зайнятись в “Малому Поліссі”?

Місцевість чудово підійде для велопрогулянок, піших походів, кемпінгу. В лісі багато сезонних грибів та ягід. На річці Горинь можна порибалити та сплавитись. В Ізяславі надзвичайно багато історичних пам’яток, які варто відвідати.  

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Територія парку переважно вкрита лісами. Частина ділянок за болочені, є природні та штучні озера. Біля річки Горинь знаходяться досить великі луки.


Умови та комфорт

Національний парк не має власної інфраструктури. Зупинитись та харчуватись можна в містах Ізяслав та Славута.

Цікаві факти про “Мале Полісся”

 Ізяслав єдине українське місто із збереженою планувальною структурою доби Київської Русі

  30300, Хмельницька обл., м. Ізяслав,
вул. Михельська, 32
  http://malepolisja.in.ua
  malepolisja@ukr.net
  (03852) 4-15-36, 4-20-64

Як доїхати в НПП “Мале Полісся”?

Дістатись до парку можна залізницею доїхавши до станції Славута (північна межа парку). Є регулярне автобусне сполучення між Ізяславом – Славутою – Шепетівкою. 

Розгалужена система автошляхів дозволяє приїхати до парку з будь-якого напрямку. 

Відстань від: Києва – 330 км, Львова – 274 км, Хмельницького – 118 км, Рівного – 89 км.

Найближча залізнична станція – Славута
Є приміське  автобусне сполучення