Національний парк “Голосіївський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Голосіївський
Статус Національний парк
Засновано 27 серпня 2007 року
Площа 10 988 га
Центр м. Київ

Національний природний парк “Голосіївський розташований на півдні Києва. Парк було створено в 2007 році після майже 20-річної боротьби екологів. В указі Президента України зазначається, що метою створення парку є збереження природних комплексів київського Полісся, а також покращення екологічного стану в столиці. 

Територія парку належить відразу до двох природних зон: лісостепу на півдні та київського Полісся на півночі. Через це місцева рослинність досить різноманітна. Близько 90% площі Голосіївського НПП займають ліси, решту становлять луки, болота і водойми. Загалом флора парку нараховує понад 600 видів вищих судинних рослин. 24 види занесені до Червоної Книги України, серед яких: сон лучний, ковила дніпровська, півники сибірські, лілія лісова, сальвінія плаваюча та інші. Досить цікавими є насадження буку лісового, які чудово акліматизувались в незвичній для себе місцевості.

Однією з головних окрас парку слугують вікові дуби, що трапляються майже по всій території. Деякі з них мають вік близько 500 років. 

Фауна парку представлена 192 видами хребетних тварин та 600 видами безхребетних. З рідкісних червонокнижних видів траплається: мідянка, видра, горностай, махаон, жук-олень, вусач мускусний. Також в парку трапляється лось, але він переважно мігрує з інших ділянок.

Не менш цікавими для відвідувачів є історико-культурні об’єкти, що зосереджені в Голосіївському НПП. Серед них: Ботанічний сад НУБіП, Національний музей бджільництва України, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Національний музей народної архітектури та побуту Ураїни та ін.

Голосіївський національний природний парк – це справжня перлина природи, що збереглась серед метушливого мегаполісу. Ви неодмінно маєте пройтись зеленим лісом під скрегіт вікових дерев, помилуватись лучними квітами на весні, послухати спів пташок та зануритись в давню історію краю.

Чим можна зайнятись в Голосіївському?

“Голосіївський” НПП ідеальне місце для велосипедних та пішохідних прогулянок, занять спортом. В сніжну зиму в парку працює гірськолижний витяг. Велика лісистість добре підійде для спокійyого відпочинку, спостереження за птахами, вивчення флори. Окрім цього на території парку засередженна велика кількість історичних та культурних об’єктів.

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Територію парку займають переважно ліси – понад 90%, незначні площі під луками та водно-болотними угіддями.


Умови та комфорт

Парк знаходиться в м. Києві, тому неподалік можна завжди знайти безліч закладів харчування, розваг та місць проживання.

Перегляньте невеличкий фільм про нацпарк “Голосіївський”

Цікаві факти про “Голосіївський” НПП

“Голосіївський” національний парк єдиний в Україні та один з небагатьох у світі, що розташований повністю серед великого міста

✓ Мала планета під № 15675 носить назву – “Голосієво”, яку вона отримала на честь 60-річчя обсерваторії, що знаходиться посеред національного парку

В 2014 році до національного парку було приєднано 6462 га лісів. Таким чином територія парку збільшилась більше ніж в 2 рази (з 4525 га до 10988 га)

  03035, м. Київ,
вул. Генерала Родимцева, 6-А
  http://nppg.gov.ua/
  golospark@nppg.gov.ua
  (044) 221-02-72

Як доїхати в “Голосіївський” НПП?

Парк знаходиться в місті Києві, тому дістатись сюди можна з будь-якої точки України. До станції метро “Голосіївська”, “Виставковий центр” можна доїхати метрополітеном чи міськими автобусами.

Відстань від: з центру Києва – 12 км, Харкова – 455 км, Львова – 544 км, Одеси – 468 км.

Найближча станція метро – Голосіївська
Є автобусне сполучення зі всіма обласними центрами


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків