Національний парк “Голосіївський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Голосіївський
Статус Національний парк
Засновано 27 серпня 2007 року
Площа 10 988 га
Центр м. Київ

Національний природний парк “Голосіївський розташований на півдні Києва. Парк заснували у 2007 році після майже 20-річної боротьби екологів. В Указі Президента України зазначається, що метою створення парку є збереження природних комплексів Київського Полісся, а також покращення екологічного стану в столиці. 

Територія парку належить відразу до двох природних зон: лісостепу на півдні та Київського Полісся на півночі. Через це місцева рослинність досить різноманітна. Близько 90% площі Голосіївського НПП займають ліси, решту – луки, болота й водойми. Загалом флора парку нараховує понад 600 видів вищих судинних рослин. 24 види занесені до Червоної книги України, зокрема сон лучний, ковила дніпровська, півники сибірські, лілія лісова, сальвінія плаваюча та інші. Досить цікавими є насадження буку лісового, які чудово акліматизувались у незвичній для себе місцевості.

Одна з головних окрас парку – вікові дуби, які ростуть майже на всій території. Деяким з них близько 500 років. 

Фауна парку представлена 192 видами хребетних тварин і 600 видами безхребетних. З рідкісних червонокнижних видів трапляється мідянка, видра, горностай, махаон, жук-олень, вусач мускусний. Також у парку можна зустріти лося, але він переважно мігрує з інших ділянок.

Не менш цікавими для відвідувачів є історико-культурні об’єкти Голосіївського НПП: Ботанічний сад НУБіП, Національний музей бджільництва України, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Національний музей народної архітектури та побуту України тощо.

Голосіївський національний природний парк – це справжня перлина природи, яка збереглася серед метушливого мегаполісу. Ви неодмінно маєте пройтися зеленим лісом під шелест листя вікових дерев, помилуватися лучними квітами навесні, послухати спів пташок і зануритися в давню історію краю.

Що можна робити в Голосіївському нацпарку?

Голосіївський НПП – ідеальне місце для велосипедних і піших прогулянок, занять спортом. У сніжний період у парку працює гірськолижний витяг. Висока лісистість добре підійде для спокійного відпочинку, спостереження за птахами, вивчення рослин. Окрім цього, у нацпарку є багато історичних і культурних об’єктів.

Відпочинок і розваги


Природні ландшафти

Більшу частину території парку займають ліси (понад 90%), решту – луки й водно-болотні угіддя.


Умови та комфорт

Парк розташований у Києві, тому поблизу завжди можна знайти безліч закладів харчування, розваг, готелів чи хостелів.

Перегляньте короткий фільм про нацпарк “Голосіївський”

Цікаві факти про Голосіївський НПП

Голосіївський національний парк – єдиний в Україні та один з небагатьох у світі, повністю розташований у великому місті.

✓ Малу планету № 15675 назвали “Голосієвом” з нагоди 60-річчя обсерваторії, яка діє в національному парку.

У 2014 році до парку приєднали 6462 га лісів. Таким чином, територія парку збільшилася в понад 2 рази (з 4525 га до 10988 га).

  03035, м. Київ,
вул. Генерала Родимцева, 6-А
  http://nppg.gov.ua/
  golospark@nppg.gov.ua
  (044) 221-02-72

Як доїхати до Голосіївського НПП?

Парк розташований у Києві, тому дістатися сюди можна з будь-якої точки України. До станцій метро “Голосіївська” чи “Виставковий центр” можна доїхати метрополітеном або міськими автобусами.

Відстань від: з центру Києва – 12 км, Харкова – 455 км, Львова – 544 км, Одеси – 468 км.

Найближча станція метро – Голосіївська
Є автобусне сполучення з усіма обласними центрами


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків