Яворівський національний парк

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Яворівський
Статус Національний парк
Засновано 4 липня 1998 року
Площа 7108 га
Центр Львівська обл., Яворівський район, смт. Івано-Франкове

Національний природний парк “Яворівський” розташований на заході Львівщини, усього за 25 кілометрів від Львова. Парк заснували влітку 1998 року для збереження, відтворення й раціонального використання типових та унікальних лісостепових ландшафтів у районі Головного європейського вододілу.

Природа національного парку має виняткову красу. Він лежить у межах Східного (Українського) Розточчя, що витягнулося вузьким горбистим пасмом від Львова до польського Красника. Саме в межах Розточчя проходить Головний європейський вододіл, тут беруть початок річки басейнів Чорного й Балтійського морів.

Простори парку характеризуються лісистістю, великою кількістю струмків та озер. Переважають дубово-грабові, дубово-соснові ліси, але трапляються й реліктові ділянки з буком, ялицею та явором. Флора парку нараховує близько 700 видів вищих судинних рослин, з них 18 червонокнижних. Тваринний світ нацпарку представлений 289 видами, з яких до Червоної книги України занесено 34. У тутешніх лісах можна зустріти дику свиню, зайця, сарну європейську, лисицю, уссурійського єнота. З рідкісних видів трапляється чорний лелека, видра річкова, горностай, лось, олень благородний.

Національний парк та його околиці сповнені історичними та культурними об’єктами. Функціонує кілька музеїв,  багато культових споруд, проводяться мистецькі заходи. Неподалік від парку розташований Державний історико-архітектурний заповідник у місті Жовква (налічується понад 50 архітектурних пам’яток). Крім цього, на півдні парк межує з природним заповідником “Розточчя”.

3 причини відвідати природний парк

парк розташований у природному регіоні Розточчя, який поєднує природні особливості Поділля, Полісся й Карпат і де проходить Головний європейський вододіл;

у Яворівському НПП працює центр розведення нащадків диких коней-тарпанів;

 яскраво поєднуються природна та культурна спадщина Яворівщини.

Що можна робити в Яворівському нацпарку?

Національний парк має добре розвинену інфраструктуру й широкі можливості для відпочинку, зокрема кілька маркованих туристичних маршрутів та обладнані місця для відпочинку. Крім традиційних походів і кемпінгу, тут можна відпочити на воді, проїхатися верхи на конях, відвідати музеї та майстер-класи, порибалити.

На території парку є пасіка, де можна придбати мед, а також спробувати сон на вуликах. Парк надає в прокат велосипеди, човни, катамарани.

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Парк надає в оренду 5 будиночків із 21 місцем. У смт Івано-Франкове працюють готелі та садиби зеленого туризму, кафе.

Мобільне покриття

У галереї використані фото із офіційного сайту Яворівського НПП (http://yavorpark.in.ua) та Вікіпедії.

Цікаві факти про Яворівський парк

 Парк межує з територією заповідника “Розточчя”, а також із відомим яворівським військовим полігоном.

 Найвища точка парку становить 403,6 м над рівнем моря.

  81070, Львівська обл., Яворівський район, смт. Івано-Франкове,
вул. Зелена, 23
  http://yavorpark.in.ua/
  yavorivskiynpp@gmail.com
   (03259) 3-31-34

Як доїхати до Яворівського національного парку?

До смт Івано-Франкове та Крехова можна дістатись автобусом зі Львова. Залізницею можна доїхати до станцій Жовква та Глинсько (електричка Львів – Рава Руська).

Відстань від: Києва – 564 км, Львова – 25 км, Івано-Франківська – 159 км, Луцька – 175 км.

Найближчі залізничні станції: Глинсько, Жовква, Львів
Є автобусне сполучення зі Львовом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків