Національний парк “Яворівський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Яворівський
Статус Національний парк
Засновано 4 липня 1998 року
Площа 7108 га
Центр Львівська обл., Яворівський район, смт. Івано-Франкове

Національний природний парк “Яворівський” знаходиться на заході Львівщини, всього за 25 кілометрів від Львова. Парк був створений влітку 1998 року з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісостепових ландшафтів в районі Головного європейського вододілу.

Природа національного парку має виключну красу та унікальність. Територія знаходиться в межах східного (українського) Розточчя, що витягнулось вузьким горбистим пасмом від Львова до польського Красника. Саме в межах Розточчя проходить Головний європейський вододіл, тут беруть свій початок річки, що відносяться до басейнів Чорного та Балтійського морів.

Простори парку характеризуються лісистістю, великою кількістю струмків та озер. Переважають дубово-грабові, дубово-соснові ліси, але зустрічаються і реліктові ділянки з буком, ялицею, явором. Флора парку нараховує близько 700 видів вищих судинних рослин, з них 18 видів червонокнижних. Тваринний світ нацпарку представлений 289 видами, з яких до Червоної книги України занесено 34. В тутешніх лісах можна зустріти: дику свиню, зайця, сарну європейську, лисицю, уссурійського єнота. З рідкісних видів трапляється: чорний лелека, видра річкова, горностай, лось, олень благородний.

Національний парк та його околиці сповнені історичними та культурними об’єктами. Функціонує кілька музеїв, збережено багато культових споруд, проводяться мистецькі заходи. Неподалік від парку розташований Державний історико-архітектурний заповідник у місті Жовква (налічується понад 50 архітектурних пам’яток). Крім цього, на півдні парк межує з природним заповідником “Розточчя”.

3 причини відвідати природний парк

парк розташований в природному регіоні Розточчя, який поєднує у собі природні особливості Поділля, Полісся і Карпат, та де проходить Головний Європейський вододіл

 в “Яворівському” НПП знаходиться центр розведення нащадків диких коней-тарпанів

 яскраве поєднання природної та культурної спадщини Яворівщини

Чим можна зайнятись “Яворівському” нацпарку?

Національний парк має добре розвинуту інфраструктуру та широкі можливості для відпочинку. Наявні кілька маркованих туристичних маршрутів, обладнані місця для відпочинку. Крім традиційних походів та кемпінгу, тут можна відпочити на воді, проїхатись верхом на конях, відвідати музеї та майстер класи, порибалити.

На території парку є пасіка, де можна придбати мед, а також спробувати сон на вуликах. Парк надає в прокат: велосипеди, човни, катамарани.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Парк надає в оренду 5 будиночків із загальною кількістю 21 місце. В смт Івано-Франкове функціонують готелі та садиби зеленого туризму, кафе.

Мобільне покриття

В галереї використані фото із офіційного сайту “Яворівського” НПП – http://yavorpark.in.ua/, Вікіпедії

Цікаві факти про “Яворівський” парк

 Парк межує з територією заповідника “Розточчя”, а також з відомим яворівським військовим полігоном

 Найвища точка парку становить 403.6 метрів над р.м.

  81070, Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Івано-Франкове,
вул. Зелена, 23
  http://yavorpark.in.ua/
  yavorivskiynpp@gmail.com
   (03259) 3-31-34

Як доїхати в “Яворівський” національний парк?

До смт Івано-Франкове та Крехова можна дістатись автобусом зі Львова. Залізницею можна доїхати до станцій Жовква та Глинсько (електричка Львів-Рава Руська).

Відстань від: Києва – 564 км, Львова – 25 км, Івано-Франківська – 159 км, Луцька – 175 км.

Найближча залізнична станція – Глинсько, Жовква, Львів
Є автобусне сполучення з Львовом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків