Національний парк “Тузловські лимани”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Тузловські лимани
Статус Національний парк
Засновано 1 січня 2010 року
Площа 27 865 га
Центр Одеська обл., м. Татарбунари

Національний природний парк “Тузловські лимани” знаходиться на півдні Одеської області. Створений в 2010 році для збереження цінних природних та історико-культурних комплексів, а також об’єктів Північного Причорномор’я.

Нацпарк розташований в межиріччі Дунаю та Дністра та являє собою групу витягнутих вздовж морського узбережжя мілководних лиманів. Всі вони відділені від моря вузьким (від 50 до 400 м) піщаним пересипом (косою), що має довжину близько 40 км.

Територія характеризується незвичним геологічним ладшафтом та рослинністю. Висота материкових берегів коливається від 2 до 18 метрів та має обривистий характер. Рослинність парку складають переважно трави (понад 80%), загалом на території зареєстровано 507 видів вищих судинних рослин.

Фауна парку найкраще представлена птахами, адже тут проходить один з найбільших міграційних шляхів. Лимани є місцем зимування, гніздування та відпочинку для багатьох видів пернатих. В НПП “Тузловські лимани” зафіксовано перебування 254 видів птахів, що становить близько 60% всіх видів України. З них 54 види занесено до Червної книги України або до інших охоронних списків. Наймасовішими видами на гніздуванні є мартин жовтоногий, крячок рябодзьобий та річковий, в окремі роки їх чесельність може складати нопад 20 тисяч особин.

“Тузловські лимани” одне з найкращих місць для бьордвочінгу, дикого морського відпочинку, лікування багном з лиманів. Це морські пейзажі, неймовірна кількість різнобарвних птахів, простір та відсутність урбанізації.

Чим можна зайнятись в Тузловських лиманах?

Національний “Тузловські лимани” ідеальне місце для спокійного відпочинку на лоні природи, спостереженням за птахами, пляжного відпочинку, віндсерфінгу.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Найкращі умови для розміщення відвідувачів зосереджені в с. Лебедівка. Тут наявні готелі, пансіонати, заклади харчування, розваги та інші зручності.

В галереї використані фото з офіційного сайту НПП “Тузловські лимани” – http://tuzlim.org.ua

Подивіться відео про “Тузловські лимани”

Цікаві факти про “Тузловські лимани”

✓ “Тузловські лимани” єдиний в Україні національний парк територію якого займають переважно лимани 

  68100, Одеська обл., м. Татарбунари,
вул. Партизанська, 2
  http://tuzlim.org.ua
  npp@tuzlim.org.ua
  (04844) 3-21-96, 097-576-27-05, 050-713-17-42

Як доїхати до “Тузловських лиманів”?

Дістатись нацпарку можна власним авто або рейсовим автобусом. До сіл Приморське та Лиман можна потрапити через місто Татарбунари, а до курортної Лебедівки через Білгород-Дністровський. До Білгород-Дністровського пожна приїхати поїздом Київ-Ізмаїл або приміськими потягами з Одеси.

Відстань від: Білгород Дністровського – 55 км, Одеси – 115 км, Києва – 587 км, Дніпра – 571 км.

Найближча залізнична станція – Кулевча, Білгород-Дністровський
Є приміське  автобусне сполучення з Татарбунарами, Білгород-Дністровським, Одесою


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
Понравилось
Місто: Южноукраинск

Были этим летом, понравилось.