Національний парк “Тузловські лимани”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Тузловські лимани
Статус Національний парк
Засновано 1 січня 2010 року
Площа 27 865 га
Центр Одеська обл., м. Татарбунари

Національний природний парк “Тузловські лимани” розташований на півдні Одеської області. Його заснували у 2010 році для збереження цінних природних та історико-культурних комплексів, а також об’єктів Північного Причорномор’я.

Нацпарк лежить у межиріччі Дунаю та Дністра і являє собою групу витягнутих уздовж морського узбережжя мілководних лиманів. Усі вони відділені від моря вузьким (від 50 до 400 м) піщаним пересипом (косою), що має довжину близько 40 км.

Територія характеризується незвичним геологічним ландшафтом і рослинністю. Висота материкових берегів коливається від 2 до 18 метрів і має обривистий характер. Рослинність парку складають переважно трави (понад 80%), загалом на території зареєстровано 507 видів вищих судинних рослин.

Фауна парку найкраще представлена птахами, адже тут проходить один з найбільших міграційних шляхів. Лимани є місцем зимування, гніздування й відпочинку для багатьох видів пернатих. У НПП “Тузловські лимани” зафіксовано 254 види птахів, що становить близько 60% усіх видів України. З них 54 види занесені до Червоної книги України або до інших охоронних списків. Наймасовішими видами на гніздуванні є мартин жовтоногий, крячок рябодзьобий і річковий: в окремі роки їхня чисельність може перевищувати 20 тисяч особин.

Тузловські лимани – одне з найкращих місць для бьордвочингу, дикого морського відпочинку, лікування грязями з лиманів. Це морські пейзажі, неймовірна кількість різнобарвних птахів, простір і відсутність урбанізації.

Що можна робити в парку “Тузловські лимани”?

Це ідеальне місце для спокійного відпочинку на лоні природи, спостереження за птахами, пляжного відпочинку, віндсерфінгу.

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Найкращі умови для розміщення відвідувачів – у селі Лебедівка. Тут ви знайдете готелі, пансіонати, заклади харчування, розваги та інші зручності.

У галереї використані фото з офіційного сайту НПП “Тузловські лимани” – http://tuzlim.org.ua.

Подивіться відео про Тузловські лимани

Цікаві факти про парк “Тузловські лимани”

✓ “Тузловські лимани” – єдиний в Україні національний парк, територію якого займають переважно лимани. 

  68100, Одеська обл., м. Татарбунари,
вул. Партизанська, 2
  http://tuzlim.org.ua
  npp@tuzlim.org.ua
  (04844) 3-21-96, 097-576-27-05, 050-713-17-42

Як доїхати до Тузловських лиманів?

Дістатися до нацпарку можна власним авто або рейсовим автобусом. До сіл Приморське та Лиман можна потрапити через Татарбунари, а до курортної Лебедівки – через Білгород-Дністровський. До Білгорода-Дністровського можна приїхати потягом Київ – Ізмаїл або приміськими потягами з Одеси.

Відстань від: Білгорода-Дністровського – 55 км, Одеси – 115 км, Києва – 587 км, Дніпра – 571 км.

Найближчі залізничні станції: Кулевча, Білгород-Дністровський
Є приміське автобусне сполучення з Татарбунарами, Білгородом-Дністровським, Одесою