Карпатський біосферний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Карпатський
Статус Біосферний заповідник
Засновано 1968 рік
Площа 53 630 га
Центр Закарпатська обл., м. Рахів

Карпатський біосферний заповідник – один з найстаріших об’єктів ПЗФ в Україні, входить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Заповідник заснований в 1968 році з метою збереження та відтворення унікальних ділянок дикої природи, захисту рідкісних видів флори та фауни. Адміністративний центр знаходиться в місті Рахів.

Територія заповідника включає 6 заповідних масивів, що розташовані в 4-х районах Закарпатської області. Природа заповідника по справжньому унікальна та  багата. Заповідник охопив найцінніші природні ділянки, що збереглись практично незайманими до наших часів.  Тут налічується більше 1000 видів вищих судинних рослин та близько 300 видів хребетних тварин. До Червоної книги України внесено 62 види рослин та 72 види тварин. Зустрічаються такі рідкісні тварини як бурий ведмідь, рись, карпатський тритон, лісовий полоз, чорний лелека, пугач та ін.

В заповіднику зосереджена велика кількість унікальних об’єктів: долина нарцисів, озеро Бребенескул, гора Говерла, функціонують музеї екології гір та історії природокористування Карпат. Заповідником вже більше 20 років видається екологічний журнал “Зелені Карпати”.

Щорічно заповідник відвідує велика кількість туристів, що призводить до рекреаційного перенавантаження та як наслідок знищення деяких видів і забруднення території. Особливо негативний вплив туристів помітний на Чорногірському масиві.

Карпатський біосферний заповідник залишається унікальним куточком природи, збереження якої має глобальне міжнародне значення. Це чудове місце для знайомства з диким світом природи, традиціями карпатського регіону, активного відпочинку та оздоровлення.

 Тут знаходиться найвища точка України – гора Говерла (2061 м над р.м.)

 Єдиний в Україні музей екології гір

 Один з найбільших осередків зростання нарцису вузьколистого в Європі

 

Чим можна зайнятись у Карпатському заповіднику?

Карпатський біосферний заповідник – унікальне місце з неповторною природою, колоритними традиціями та історичним спадком. Ви знайдете тут широкі можливості для відпочинку на будь-який смак: походи та кемпінг, спостереження за природою, збір грибів, ягід та трав, фотополювання, етнографічний та історичний туризм, майстер класи та фестивалі.

Відпочинок та розваги

Рибальство

Природні ландшафти

Більшість території Карпатського заповідника займають ліси (близько 90%), є річки та озера, луки.

Умови та комфорт

Туристична інфраструктура “Карпатського біосферного заповідника”, як і Карпат в цілому добре розвинена. В кожному населеному пункті є різні варіанти житла, закладів харчування, розваг.

Цікаві факти про Карпатський біосферний заповідник

 На території заповідника знаходиться найвища точка України – гора Говерла (2061 м) та найвисокогірніше озеро – Бребенескул (1801 м).

 В заповіднику (село Ділове) знаходиться український варіант географічного центру Європи

В 2018 році заповідник святкував своє 50-річчя. З цієї нагоди підприємством “Укрпошта” була випущена серія тематичних марок, які присвячені природі заповідника.

✓ В Угольсько-Широколужанському масиві заповідника зростає найбільший у світі осередок букових пралісів, його площа складає понад 10 000 га.

90600, Закарпатська обл., м. Рахів, вул. Красне Плесо, 77
http://cbr.nature.org.ua
cbr-rakhiv@ukr.net
+380 3132 22193 

Як добратись до Карпатського біосферного заповідника?

Територія заповідника не є суцільною, тому дістатись окремих йорго частин можна по різному. Найбільше об’єктів зосереджено навколо міста Рахів. До містечка можна дістатись залізницею з Києва, Львова, Івано-Франківська, Одеси та Харкова. Також до Рахова йдуть автобуси з Івано-Франківська, Ужгорода, Мукачево.

Інша частина об’єктів зосереджена біля містечка Хуст. Сюди можна доїхати на власному авто або автобусами з Рахова, Івано-Франківська, Ужгорода, Мукачево.

Відстань від: Києва – 684 км, Львова – 276 км, Ужгорода – 202 км, Івано-Франківська – 139 км.

 

Найближча залізнична станція – Кваси, Рахів
Є приміське автобусне сполучення з  Івано-Франківськом, Ужгородом, Мукачево


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
Хороше місце
Місто: Львів

Класний заповідник, кожого року стараємось побувати. Особливо подобається на мармаросах. Рекомендую.