Карпатський біосферний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Карпатський
Статус Біосферний заповідник
Засновано 1968 рік
Площа 53 630 га
Центр Закарпатська обл., м. Рахів

Карпатський біосферний заповідник, один з найстаріших об’єктів природно-заповідного фонду України, входить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Його заснували у 1968 році для збереження та відтворення унікальних ділянок дикої природи, захисту рідкісних видів флори й фауни. Адміністративний центр діє в місті Рахів.

Територія заповідника включає 6 заповідних масивів у 4 районах Закарпатської області. Природа по-справжньому унікальна та багата. Заповідник охопив найцінніші природні ділянки, що збереглися практично незайманими до наших часів. Тут налічується понад 1000 видів вищих судинних рослин і близько 300 видів хребетних тварин. До Червоної книги України внесені 62 види рослин та 72 види тварин. Трапляються такі рідкісні тварини, як бурий ведмідь, рись, карпатський тритон, лісовий полоз, чорний лелека, пугач та інші.

Заповідник відомий багатьма унікальними об’єктами: Долиною нарцисів, озером Бребенескул, горою Говерлою, музеями екології гір та історії природокористування Карпат. Уже більш ніж 20 років тут виходить екологічний журнал “Зелені Карпати”.

Щороку заповідник відвідує велика кількість туристів, що призводить до рекреаційного перенавантаження та, як наслідок, знищення деяких видів і забруднення території. Особливо негативний вплив туристів помітний на Чорногірському масиві.

Карпатський біосферний заповідник залишається унікальним куточком природи, збереження якої має глобальне міжнародне значення. Це чудове місце для знайомства з диким світом природи, традиціями карпатського регіону, активного відпочинку та оздоровлення.

найвища точка України – гора Говерла (2061 м над рівнем моря);

єдиний в Україні музей екології гір;

один з найбільших у Європі осередків зростання нарциса вузьколистого.

 

Що можна робити в Карпатському заповіднику?

Карпатський біосферний заповідник – унікальне місце з неповторною природою, колоритними традиціями й історичним спадком. Ви знайдете тут широкі можливості для відпочинку на будь-який смак: походи та кемпінг, спостереження за природою, збирання грибів, ягід і трав, фотополювання, етнографічний та історичний туризм, майстер-класи й фестивалі.

Відпочинок і розваги

Рибальство

Природні ландшафти

Більшість території Карпатського заповідника займають ліси (близько 90%), є також річки, озера й луки.

Умови та комфорт

Туристична інфраструктура Карпатського біосферного заповідника, як і Карпат загалом, добре розвинена. У кожному населеному пункті є різні варіанти житла, закладів харчування, розваг.

Цікаві факти про Карпатський біосферний заповідник

На території заповідника лежить найвища точка України (гора Говерла, 2061 м) та найвисокогірніше озеро (Бребенескул, 1801 м).

У заповіднику (село Ділове) розташований український варіант географічного центру Європи.

У 2018 році заповідник святкував 50-річчя. З цієї нагоди Укрпошта випустила серію тематичних марок, присвячених природі заповідника.

✓ В Угольсько-Широколужанському масиві заповідника зростає найбільший у світі осередок букових пралісів. Його площа перевищує 10 тис. га.

90600, Закарпатська обл., м. Рахів, вул. Красне Плесо, 77
http://cbr.nature.org.ua
cbr-rakhiv@ukr.net
+380 3132 22193 

Як дістатися до Карпатського біосферного заповідника?

Територія заповідника не є суцільною, тому потрапити до окремих його частин можна по-різному. Найбільше об’єктів – навколо Рахова. До містечка можна дістатися залізницею з Києва, Львова, Івано-Франківська, Одеси та Харкова. Також до Рахова ходять автобуси з Івано-Франківська, Ужгорода й Мукачева.

Інша частина об’єктів зосереджена біля містечка Хуст. Сюди можна доїхати власним авто чи автобусами з Рахова, Івано-Франківська, Ужгорода, Мукачева.

Відстань від: Києва – 684 км, Львова – 276 км, Ужгорода – 202 км, Івано-Франківська – 139 км.

 

Найближчі залізничні станції: Кваси, Рахів
Є приміське автобусне сполучення з Івано-Франківськом, Ужгородом і Мукачевом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
Хороше місце
Місто: Львів

Класний заповідник, кожого року стараємось побувати. Особливо подобається на мармаросах. Рекомендую.