Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Сколівські Бескиди
Статус Національний парк
Засновано 11 лютого 1999 року
Площа 35 684 га
Центр Львівська обл., м. Сколе

Національний природний парк “Сколівські Бескиди” знаходиться в північно-східній частині українських Карпат. Територія розташована в межах трьох районів Львівської області з адміністративним центром в м. Сколе. Парк було створено в 1999 році з метою збереження, відтворення та раціонального використання природних комплексів краю, що мають природоохоронне, естетичне, наукове та рекреаційне значення.

Природа в НПП “Сколівські Бескиди” надзвичайно мальовнича. Пасмо гір з абсолютними висотами 600-1200 метрів над р.м. розташоване в басейні річок Стрий та Опір. Найвищою вершиною парку є гора Парашка (1268 м). Також тут знаходиться 2 невеликих водоспади: Гуркало та Кам’янецький. Навколо смт Східниця зосереджена низка джерел та свердловин з мінеральною водою різних типів (нафтуся, боржомі).

Один з найвідоміших об’єктів парку, це – державний історично культурний заповідник «Тустань». Середньовічна наскельна фортеця, що служила оборонним комплексом та митницею в ІХ—ХVІ століттях.

Більшість території парку вкривають ліси, з яких 55% складають хвойні породи (смерека), а решту листяні (в основному бук). 35 видів рослин занесені до Червоної книги України.

Однією з родзинок парку є те, що тут мешкають зубри, які гарно пристосувались до карпатського клімату та дали потомство. З червонокнижних видів трапляються: бурий ведмідь, рись, кіт лісовий, борсук та інші.

Територія парку чудово пристосована для зеленого туризму та активного відпочинку. Наявні марковані туристичні маршрути, екостежки, обладнані місця для відпочинку, є садиби для розміщення туристів.

“Сколівські Бескиди” неймовірно красиве місце із безліччю пейзажів, розкішною природою та цікавою історією, що завжди чекає на відвідувачів.

Чим можна зайнятись в “Сколівських Бескидах”?

“Сколівські Бескиди” чудове місце для походів в гори, тут немає складних підйомів, проте є мальовничі краєвиди. На річках Стрий та Опір можна купатись, сплавлятись та рибалити. Джерела мінеральних вод в Східниці допоможуть відновити здоров’я та привести себе в тонус. Національний парк організовує кінні прогулянки, цікаві екскурсії та інший відпочинок.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Туристична інфраструктура парку, як і Карпат в цілому добре розвинена. Є можливість оренди житла різного класу, заклади харчування, парковка для авто.

Подивіться відеорепортаж про “Сколівські Бескиди”

Цікаві факти про “Сколівські Бескиди”

 Найвища гірська вершина в межах парку – гора Парашка (1268 м)

 За легендою на правому березі річки Опір знаходиться поховання київського князя із династії Рюриковичів Святослава Володимировича, що загинув під час бою в 1015 році. На місці загибелі князя встановлено пам’ятний хрест

✓ В с. Урич, Сколівського району проходить щорічний фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань

  82600, Львівська обл., м. Сколе,
вул. Князя Святослава, 3
  http://skole.org.ua
  beskydy2005@ukr.net
  (03251) 2-14-11

Як доїхати в “Сколівські Бескиди”?

До міста Сколе можна дістатись потягами із Харкова, Одеси, Києва, Львова, Ужгорода. 

Відстань від: Києва – 655 км, Львова – 111 км, Івано-Франківська – 136 км.

Найближча залізнична станція – Сколе
Є автобусне сполучення з Івано-Франківськом, Львовом, Ужгородом, Луцьком


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків