Національний парк “Сколівські Бескиди”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Сколівські Бескиди
Статус Національний парк
Засновано 11 лютого 1999 року
Площа 35 684 га
Центр Львівська обл., м. Сколе

Національний природний парк “Сколівські Бескиди” розташований у північно-східній частині Українських Карпат у межах трьох районів Львівської області з адміністративним центром у місті Сколе. Парк заснували в 1999 році для збереження, відтворення й раціонального використання природних комплексів краю, що мають природоохоронне, естетичне, наукове та рекреаційне значення.

Природа в НПП “Сколівські Бескиди” надзвичайно мальовнича. Пасмо гір з абсолютними висотами 600–1200 м над рівнем моря лежить у басейні річок Стрий та Опір. Найвищою вершиною парку є гора Парашка (1268 м). Також тут течуть 2 невеликі водоспади: Гуркало та Кам’янецький. Навколо смт Східниця зосереджена низка джерел і свердловин з мінеральною водою різних типів (Нафтуся, Боржомі).

Один з найвідоміших об’єктів парку – Державний історико-культурний заповідник “Тустань”. Однойменна наскельна фортеця слугувала оборонним комплексом і митницею в ІХ–ХVІ століттях.

Більшу частину території парку вкривають ліси, з яких 55% складають хвойні породи (смерека), а решту  – листяні (переважно бук). 35 видів рослин занесені до Червоної книги України.

Однією з родзинок парку є зубри, які добре адаптувалися до карпатського клімату й дали потомство. З червонокнижних видів можна зустріти бурого ведмедя, рись, кота лісового, борсука та інших.

На території парку діють локації для зеленого туризму й активного відпочинку: марковані туристичні маршрути, екостежки, обладнані місця для відпочинку, садиби.

“Сколівські Бескиди” – неймовірно красивий парк із цікавою історією та розкішною природою, який завжди чекає на відвідувачів.

Що можна робити у “Сколівських Бескидах”?

“Сколівські Бескиди” – чудове місце для походів у гори. Тут немає складних підйомів, але є мальовничі краєвиди. На річках Стрий та Опір можна купатися, сплавлятися й рибалити. Джерела мінеральних вод у Східниці допоможуть відновити здоров’я та привести себе в тонус. Національний парк організовує кінні прогулянки, цікаві екскурсії тощо.

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Туристична інфраструктура парку, як і Карпат у цілому, добре розвинена. Тут можна припаркувати авто, перекусити й винайняти житло різного класу.

Подивіться відеорепортаж про “Сколівські Бескиди”

Цікаві факти про “Сколівські Бескиди”

 Найвища точка парку – гора Парашка (1268 м).

 За легендою, на правому березі річки Опір розташоване поховання київського князя із династії Рюриковичів Святослава Володимировича, який загинув під час бою в 1015 році. На цьому місці встановили пам’ятний хрест.

У селі Урич Сколівського району відбувається щорічний фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань”.

  82600, Львівська обл., м. Сколе,
вул. Князя Святослава, 3
  http://skole.org.ua
  beskydy2005@ukr.net
  (03251) 2-14-11

Як доїхати до “Сколівських Бескидів”?

До міста Сколе можна дістатися потягом із Харкова, Одеси, Києва, Львова чи Ужгорода. 

Відстань від: Києва – 655 км, Львова – 111 км, Івано-Франківська – 136 км.

Найближча залізнична станція – Сколе
Є автобусне сполучення з Івано-Франківськом, Львовом, Ужгородом, Луцьком


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків