Національний парк “Сколівські Бескиди”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Сколівські Бескиди
Статус Національний парк
Засновано 11 лютого 1999 року
Площа 35 684 га
Центр Львівська обл., м. Сколе

Національний природний парк “Сколівські Бескиди” знаходиться в північно-східній частині українських Карпат. Територія розташована в межах трьох районів Львівської області з адміністративним центром в м. Сколе. Парк було створено в 1999 році з метою збереження, відтворення та раціонального використання природних комплексів краю, що мають природоохоронне, естетичне, наукове та рекреаційне значення.

Природа в НПП “Сколівські Бескиди” надзвичайно мальовнича. Пасмо гір з абсолютними висотами 600-1200 метрів над р.м. розташоване в басейні річок Стрий та Опір. Найвищою вершиною парку є гора Парашка (1268 м). Також тут знаходиться 2 невеликих водоспади: Гуркало та Кам’янецький. Навколо смт Східниця зосереджена низка джерел та свердловин з мінеральною водою різних типів (нафтуся, боржомі).

Один з найвідоміших об’єктів парку, це – державний історично культурний заповідник «Тустань». Середньовічна наскельна фортеця, що служила оборонним комплексом та митницею в ІХ—ХVІ століттях.

Більшість території парку вкривають ліси, з яких 55% складають хвойні породи (смерека), а решту листяні (в основному бук). 35 видів рослин занесені до Червоної книги України.

Однією з родзинок парку є те, що тут мешкають зубри, які гарно пристосувались до карпатського клімату та дали потомство. З червонокнижних видів трапляються: бурий ведмідь, рись, кіт лісовий, борсук та інші.

Територія парку чудово пристосована для зеленого туризму та активного відпочинку. Наявні марковані туристичні маршрути, екостежки, обладнані місця для відпочинку, є садиби для розміщення туристів.

“Сколівські Бескиди” неймовірно красиве місце із безліччю пейзажів, розкішною природою та цікавою історією, що завжди чекає на відвідувачів.

Чим можна зайнятись в “Сколівських Бескидах”?

“Сколівські Бескиди” чудове місце для походів в гори, тут немає складних підйомів, проте є мальовничі краєвиди. На річках Стрий та Опір можна купатись, сплавлятись та рибалити. Джерела мінеральних вод в Східниці допоможуть відновити здоров’я та привести себе в тонус. Національний парк організовує кінні прогулянки, цікаві екскурсії та інший відпочинок.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти


Умови та комфорт

Туристична інфраструктура парку, як і Карпат в цілому добре розвинена. Є можливість оренди житла різного класу, заклади харчування, парковка для авто.

Подивіться відеорепортаж про “Сколівські Бескиди”

Цікаві факти про “Сколівські Бескиди”

 Найвища гірська вершина в межах парку – гора Парашка (1268 м)

 За легендою на правому березі річки Опір знаходиться поховання київського князя із династії Рюриковичів Святослава Володимировича, що загинув під час бою в 1015 році. На місці загибелі князя встановлено пам’ятний хрест

✓ В с. Урич, Сколівського району проходить щорічний фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань

  82600, Львівська обл., м. Сколе,
вул. Князя Святослава, 3
  http://skole.org.ua
  beskydy2005@ukr.net
  (03251) 2-14-11

Як доїхати в “Сколівські Бескиди”?

До міста Сколе можна дістатись потягами із Харкова, Одеси, Києва, Львова, Ужгорода. 

Відстань від: Києва – 655 км, Львова – 111 км, Івано-Франківська – 136 км.

Найближча залізнична станція – Сколе
Є автобусне сполучення з Івано-Франківськом, Львовом, Ужгородом, Луцьком


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків