Хотинський національний парк

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Хотинський
Статус Національний парк
Засновано 22 січня 2010 року
Площа 9446 га
Центр Чернівецька обл., м. Хотин

Хотинський національний природний парк лежить на правому березі Дністра в Чернівецькій області. Створений у 2010 році для збереження природних та історично-культурних об’єктів у басейні Дністра. Адміністративний центр парку розташований у містечку Хотин.

Майже вся територія, яка ввійшла до складу національного парку, – це крутий берег Дністра з каньйоном та урвищами, подекуди вкритий лісами. Місцевість багата на малі печери й незвичайні карстові утворення. Неподалік села Гринячка розташований найвищий (30 м) у Чернівецькій області водоспад.

Завдяки теплому та зволоженому водами Дністра мікроклімату тут досить різноманітна флора й фауна. Трапляється чимало червонокнижних видів. Одним з них є кіт лісовий – красива й дуже обережна тварина.

Одним із найпопулярніших туристичних об’єктів на території національного парку є Хотинська фортеця, що входить до списку 7 архітектурних чудес України. Тут щороку відбуваються культурні та історичні заходи, знімається кіно тощо.

У парку є кілька облаштованих туристичних маршрутів та екостежок.

Хотинський національний природний парк – незвичайне місце з казковими краєвидами. Природа краю гармонійно поєднала круті гори та річку, ліс і степ, а люди залишили тут унікальну історично-культурну спадщину.

Що можна робити в Хотинському парку?

Ландшафт парку чудово підходить для різноманітного відпочинку: велосипедних і піших походів, каякінгу та сплавів, парапланеризму, спелеології, збирання грибів і ягід, спостереження за дикими тваринами. Для любителів старовини є чимало історичних та культурних об’єктів.  

Відпочинок і розваги


Природні ландшафти


Умови та комфорт

Перегляньте панорамний відеоролик про Хотинську фортецю

Цікаві факти про Хотинський парк

 На території національного парку “Хотинський” – понад 30 малих печер.

У Хотинській фортеці знімали кінострічки: “Захар Беркут”, “Д’Артаньян та три мушкетери”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Тарас Бульба” та інші.

  60000, Чернівецька обл., м. Хотин,
вул. Олімпійська, 69
 
  hotunpark@mail.ru
  (03731) 2-31-90, 2-26-30

Як доїхати до Хотинського національного парку?

Залізницею можна доїхати до Кам’янця-Подільського або Чернівців. У цих містах є регулярне автобусне сполучення із Хотином. До окремих куточків парку можна дістатися своїм авто чи автобусами, що курсують через Хотин у напрямку до Сокирян.

Відстань від: Києва – 463 км, Тернополя – 264 км, Чернівців – 62 км, Кам’янця-Подільського – 27 км.

Найближчі залізничні станції: Кам’янець-Подільський, Чернівці
Є приміське автобусне сполучення


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків