Національний парк “Хотинський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Хотинський
Статус Національний парк
Засновано 22 січня 2010 року
Площа 9446 га
Центр Чернівецька обл., м. Хотин

Хотинський Національний природний парк знаходиться на правому березі Дністра в Чернівецькій області. Створений в 2010 році з метою збереження природних та історично-культурних об’єктів, що розташовані в басейні Дністра. Адміністративний центр парку розташований в містечку Хотин.

Практично вся територія, що увійшла до складу національного парку – це крутий берег Дністра з каньйоном та урвищами, подекуди вкритий лісами. Місцевість багата на велику кількість малих печер, незвичайні карстові утворення. Неподалік с. Гринячка розташований найвищий (30 метрів) у Чернівецькій області водоспад.

Завдяки теплому та зволоженому водами Дністра мікроклімату, тут досить різноманітна флора та фауна. Зустрічається чимало червонокнижних видів. Одним з них є кіт лісовий, красива та дуже обережна тварина.

З найпопулярніших туристичних об’єктів на території національного парку є Хотинська фортеця, що входить до списку 7 архітектурних чудес України. Тут щорічно проводиться низка культурних та історичних заходів, знімається кіно, тощо.

В парку є декілька облаштованих туристичних маршрутів та екостежок.

Хотинський Національний природний парк незвичайне місце з казковими краєвидами. Природа краю гармонійно поєднала круті гори та річку, ліс зі степом, а люди залишили тут унікальну історично-культурну спадщину.

Чим можна зайнятись у Хотинському парку?

Ландшафт парку чудово підходить для різноманітного відпочинку: велосипедні та піші походи, каякінг та сплави, паропланеризм, спелеологія, збирання грибів і ягід, спостереження за дикими тваринами. Для любителів старовини є чимало історичних та культурних об’єктів.  

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти


Умови та комфорт

Перегляньте панорамний відеоролик про Хотинську фортецю

Цікаві факти про Хотинський парк

 На території національного парку Хотинський знаходиться понад 30 малих печер

В Хотинській фортеці знімались кінострічки:  “Захар Беркут”, “Дартаньян та три мушкетери”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Тарас Бульба” та ін.

  60000, Чернівецька обл., м. Хотин,
вул. Олімпійська, 69
 
  hotunpark@mail.ru
  (03731) 2-31-90, 2-26-30

Як доїхати в Хотинський національний парк?

Залізницею можна доїхати до Кам’янця-Подільського або Чернівців. Звідти є регулярне автобусне сполучення із Хотином. До окремих куточків парку можна дістатись на своєму авто або доїхати автобусами що прямують через Хотин в напрямку Сокирян.

Відстань від: Києва – 463 км, Тернополя – 264 км, Чернівців – 62 км, Кам’янця-Подільського – 27 км.

Найближча залізнична станція – Кам’янець Подільський, Чернівці
Є приміське  автобусне сполучення


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків