Біосферний заповідник “Асканія-Нова”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Асканія-Нова
Статус Біосферний заповідник
Засновано 1898 року
Площа 33 307 га
Центр Херсонська обл., Чаплинський район, смт. Асканія-Нова

Біосферний заповідник “Асканія-Нова” ім. Ф.Е. Фальц-Фейна знаходиться на півдні Херсонщини. Заповідник був створений в далекому 1898 році німецьким бароном Фрідріхом Фальц-Фейном, як приватна природоохоронна територія з екзотичними тваринами. Відтоді “Асканія” пережила багато трансформацій. В 1983 році заповідник отримав статус біосферного, а в 1984 році увійшов до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

“Асканія-Нова” – це справжня перлина української природи, яка вже давно набула всесвітньої слави. В “Асканії” поєднались цілинний таврійський степ та мрія людини створити щось назвичайне. Тут зростають унікальні рослини, гніздяться рідкісні птахи та живуть тварини з різних континентів.

Територія заповідника поділена на три частини: північну, південну та Великий Чапельський під. Останній являє собою природну низовину та є абсолютно заповідною територією, тут тварини перебувають у вільному випасі. В степу можна побачити сайгаків, бізонів, коней Пржевальського, антилоп та інших рідкісних тварин. У поді зростає велика кількість червонокнижних рослин, серед них і ендемік “Асканії-Нової” – Рябчик шаховий.

В “Асканії” знаходиться один з найкращих дендропарків України, який функціонує завдяки складній зрошувальній системі. Наявні зоопарк та орнітопарк.

В заповіднику ведеться успішна робота з розведення та селекції тварин. Так, в “Асканії” було виведено кілька нових порід овець. Заповідник регулярно продає рідкісних тварин для колекцій зоопарків по всьому світу.

Біосферний заповідник “Асканія Нова” унікальне явище не тільки для України, а й для всього світу. Це найбільший степовий заповідник Європи, який щорічно відвідують близько 140 тисяч туристів. 

Чим зайнятись в “Асканії”?

“Асканія-Нова” – одне з найкращих міць в світі для спостереження за тваринами в природньому середовищі. Тільки тут можна милуватись цілинним українським степом та неймовірною концентрацією рідкісних тварин. Крім цього в заповіднику функціонують: дендропарк, звіринець та орнітологічний парк.

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти

Заповідну територію займає цілинний степ (Великий Чапельський під), також частку території відведено під дендропарк.

Умови та комфорт

Зупинитись можна в готелі чи кемпінгу, що знаходяться в смт Асканія Нова. Харчування в місцевих кафе, ресторанах.

Перегляньте невеличкий відеорепортаж про “Асканію-Нову”


Цікаві факти про “Асканію Нову”

 Найстаріший заповідник в Україні

 “Асканія-Нова” входить до списку “7 природних чудес України”

В 1998 році НБУ випустив дві ювілейних монети (номіналом 2 та 10 гривень) присвячених 100-річчю заповідника

75230, Херсонська обл., Чаплинський р-н, смт. Асканія-Нова, вул. Паркова, 15
http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua
askania.zap@gmail.com
(05538) 6-12-86

Як доїхати до “Асканії-Нової”?

Власним авто можна доїхати через Нову Каховку, якщо їдете зі сторони Херсону та через Новоолексіївку, якщо їхати з Криму. Залізницею можна дістатись до Херсону, Нової Каховки та Новоолексіївки, з цих же міст можна доїхати автобусом до смт Асканія Нова.

Відстань від: Херсона – 148 км, Дніпра – 358 км, Києва – 696 км.

 

Найближча залізнична станція – Нова Каховка, Новоолексіївка
Є приміське автобусне сполучення з  Херсоном, Скадовськом, Геніченськом, Новоолексіївкою


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків