Поліський природний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Поліський
Статус Природний заповідник
Засновано 12 листопада 1968 року
Площа 20104 га
Центр Житомирська обл., Овруцький район, с. Селезівка

Поліський природний заповідник розташований у північній частині Житомирської області на кордоні з Білоруссю, на заході межує з Рівненською областю. Був створений в 1968 році з метою збереження та відтворення типових для Полісся природних комплексів.

Поліський заповідник – це справжній острівець дикої природи, тут час йде неквапливо, а природа є справжнім господарем краю. Завдяки віддаленому географічному розташуванню та заболоченій місцевості, територія не зазнала інтенсивного впливу господарської діяльності.

Серед ландшафтів переважають соснові ліси з густим шаром моху та лишайників, сфагнові болота. Заболочені ліси включені до смарагдової мережі Європи. Зустрічається багато типових тайгових видів рослин та тварин.

Звичними видами тварин Поліського заповідника є: козуля, лось, кабан, лисиця, заєць. З червонокнижних та рідкісних видів: рись, вовк, річкова видра, чорний лелека, сірий журавель.

Біля с. Селезівка є 30-метрова оглядова вежа звідки відкривається чудовий панорамний вид на село та лісовий масив. На території заповідника діє музей «Древлянське село», обладнані екостежки та маршрути, створені реконструкції зимового куреня та партизанської землянки. В заповіднику є можливість орендувати житло (класична зрубна хата з піччю або дерев’яний будиночок).

Поліський природний заповідник – чудове місце для спокійного відпочинку на лоні природи. Тут панує ідеальна тиша, свіже повітря, спів пташок, багато грибів та ягід, а головне ніякого інтернету.

Чим можна зайнятись у Поліському заповіднику?

Поліський заповідник – територія дикої природи із надзвичайною тишою та малою кількістю людей. Насамперед це місце підходить для неквапливих прогулянок та релаксу, фотополювання, сімейного відпочинку. В сезон тут багато ягід та грибів.  

Відпочинок та розваги

Природні ландшафти

Більшість території Поліського заповідника займають соснові ліси. Біля 25% складає заболочена місцевість. Географічно заповідник розташований в міжріччі Уборті та її притоки Болотниці.


Умови та комфорт

В галереї використані фото з офіційного сайту Поліського заповідника – http://polesye-reserve.org.ua/

Перегляньте відеоролик про природу Поліського заповідника

Цікаві факти про Поліський заповідник

 В Поліському заповіднику досі існує бортництво (добування дикого меду). Цей стародавній промисел відомий ще з часів Київської Русі

  11196, Житомирська обл., Овруцький р-н, с. Селезівка
  http://polesye-reserve.org.ua/
  05453947@mail.gov.ua
  (04148) 6-33-12, 6-33-12


Як добратись до Поліського заповідника?

Поліський природний заповідник розкинувся досить далеко на півночі Житомирської області, через це доїзд викликає певні труднощі. Найкращий варіант – це приїхати на своєму автом чи у складі туристичної групи з організованим трансфером. Якщо ж ви не боїтесь труднощів, то можна приїхати громадським транспортом. Спочатку треба прибути в місто Коростень, а потім добратись до Овруча (є залізничне та автобусне сполучення). З Овруча 1 раз на день ходить автобус до с. Селезівка. 

Відстань від: Києва – 265 км, Коростеня – 108 км, Житомира – 194 км.

 

Найближча залізнична станція – Овруч
Є приміське автобусне сполучення з  містом Овруч


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
Чудове місце
Місто: Київ

Незважаючи на те, що ми були в Поліському заповіднику в січні, а не влітку, нам все сподобалось. Директор провів цікаву екскурсію та порадив куди сходити на прогулянку. В цілому місце справляє якесь містичне враження, скрізь ліс, тиша, зелений мох... Неодмінно треба повернутись туди в іншу пору року!