Поліський природний заповідник

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Поліський
Статус Природний заповідник
Засновано 12 листопада 1968 року
Площа 20104 га
Центр Житомирська обл., Овруцький район, с. Селезівка

Поліський природний заповідник розташований у північній частині Житомирської області на кордоні з Білоруссю, а на заході межує з Рівненською областю. Був створений у 1968 році з метою збереження та відтворення типових для Полісся природних комплексів.

Поліський заповідник – це справжній острівець дикої природи. Тут час минає неквапливо, а природа є справжнім господарем краю. Завдяки віддаленому географічному розташуванню та заболоченій місцевості територія не зазнала інтенсивного впливу господарської діяльності.

Серед ландшафтів переважають соснові ліси з густим шаром моху та лишайників, а також сфагнові болота. Заболочені ліси включені до Смарагдової мережі Європи. Трапляється багато типових тайгових видів рослин і тварин.

Звичними видами тварин Поліського заповідника є козуля, лось, кабан, лисиця, заєць. З червонокнижних та рідкісних видів: рись, вовк, річкова видра, чорний лелека, сірий журавель.

Біля села Селезівка є 30-метрова оглядова вежа, звідки відкривається чудовий панорамний краєвид села та лісового масиву. На території заповідника діє музей «Древлянське село», обладнані екостежки та маршрути, створені реконструкції зимового куреня й партизанської землянки. У заповіднику можна орендувати житло (класичну зрубну хату з піччю або дерев’яний будиночок).

Поліський природний заповідник – чудове місце для спокійного відпочинку на лоні природи. Тут ідеальна тиша, свіже повітря, спів пташок, багато грибів та ягід, а головне – немає інтернету.

Що можна робити в Поліському заповіднику?

Поліський заповідник – територія дикої природи із надзвичайною тишею та малою кількістю людей. Насамперед це місце підходить для повільних прогулянок і релаксу, фотополювання, сімейного відпочинку. У сезон тут багато ягід та грибів.  

Відпочинок і розваги

Природні ландшафти

Більшість території Поліського заповідника займають соснові ліси. Близько чверті складає заболочена місцевість. Географічно заповідник розташований у міжріччі Уборті та її притоки Болотниці.


Умови та комфорт

У галереї використані фото з офіційного сайту Поліського заповідника – http://polesye-reserve.org.ua.

Перегляньте відеоролик про природу Поліського заповідника

Цікаві факти про Поліський заповідник

У Поліському заповіднику досі існує бортництво (добування дикого меду). Цей стародавній промисел відомий ще з часів Київської Русі.

  11196, Житомирська обл., Овруцький район, с. Селезівка
  http://polesye-reserve.org.ua/
  05453947@mail.gov.ua
  (04148) 6-33-12, 6-33-12


Як дістатися до Поліського заповідника?

Поліський природний заповідник розкинувся досить далеко на півночі Житомирської області, тому потрапити сюди не просто. Найкращий варіант – приїхати своїм авто чи у складі туристичної групи з організованим трансфером. Якщо ж ви не боїтеся труднощів, то можна скористатися громадським транспортом. Починайте подорож із Коростеня, а потім прямуйте до Овруча потягом чи автобусом. З Овруча раз на день ходить автобус до Селезівки. 

Відстань від: Києва – 265 км, Коростеня – 108 км, Житомира – 194 км.

 

Найближча залізнична станція – Овруч
Є приміське автобусне сполучення з  Овручем


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
Чудове місце
Місто: Київ

Незважаючи на те, що ми були в Поліському заповіднику в січні, а не влітку, нам все сподобалось. Директор провів цікаву екскурсію та порадив куди сходити на прогулянку. В цілому місце справляє якесь містичне враження, скрізь ліс, тиша, зелений мох... Неодмінно треба повернутись туди в іншу пору року!