Національний парк “Слобожанський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Слобожанський
Статус Національний парк
Засновано 11 грудня 2009 року
Площа 5 244 га
Центр Харківська обл., смт. Краснокутськ

Національний природний парк “Слобожанський” розташований на північному заході Харківської області з центром в смт Краснокутськ. Був створений взимку 2009 року для збереження та відтворення унікальних природних систем Слобожанщини.

“Слобожанський” нацпарк відомий своїм різноманіттям ландшафтів, що поєднують в собі різні природні зони: Полісся та Лісостепу. Більшу частину парку займають ліси (близько 90%): дуб, береза, сосна, вільха. Проте головною цінністю парку є осково-сфагнові та гіпсово-сфагнові болота, які типові для Полісся та рідкісні для Харківщини. Такі природні екосистеми перебувають на південно-східній межі свого поширення.

Через територію парку протікають дві ріки: Мерла та її притока Мерчик. Тутешній рослинний світ представлений лучною, степовою та болотною рослинністю. З рідкісних рослин тут зустрічається: цибуля ведмежа, сон лучний, любка дволиста. Цікавим видом є росичка круглолиста – це комахоїдна рослина, що зростає на болотах.

Типовими мешканцями парку серед тварин є: свиня дика, бобер (є символом парку), борсук, лисиця. 38 видів занесено до Червоної книги України: гадюка Нікольського, горностай, орлан-білохвост, шуліка чорний та ін.

“Слобожанський” нацпарк славиться не тільки мальовничою природою, а ще й історично-культурними пам’ятками. Поблизу парку знаходиться кілька селищ та курганів скіфського і старослов’янського походження. В Краснокутську знаходиться один з найстаріших дендропарків України, що був закладнений архітектором (орієнтовно в 1793 році) Іваном Каразіним. Біля околиць парку (с. Шарівка) знаходиться відомий палацово-парковий комплекс магната – Леопольда Кеніга.

3 причини відвідати природний парк

унікальний та єдиний для Харківщини комплекс реліктових гіпсо та осоково-сфагнових боліт

 різноманіття природи соснового мішаного та листяного лісу нагірної діброви

✓ розгалужена рекреаційно-туристична база (2 екологічні стежки, 2 туристичні маршрути, 4 облаштовані рекреаційні пункти та зони для наметових містечок)

Чим можна зайнятись в “Слобожанському” парку?

“Слобожанський” НПП гарне місце для відпочинку на лоні природи. Тут можна покататись на велосипеді, прогулятись лісом, збирати гриби та ягоди, спостерігати за тваринами. В парку обладнані зони відпочинку, розроблені маршрути та екологічні стежки.

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Всю територію парку займають переважно ліси. Трапляються болота та лісові озера.


Умови та комфорт

Парк має власну базу для одночасного розміщення туристів до 20 осіб. Є можливість користуватись кухнею, місцем для вогнища, стоянкою для авто та іншими зручностями.

Мобільне покриття

В галереї використані фото Сергія Рижкова, Вікіпедії та офіційного сайту парку – http://slobozhanskyi.in.ua

Цікаві факти про “Слобожанський” парк

 Поблизу парку знаходяться залишки укріплень часів російсько-шведської війни. Історики стверджують, що саме тут шведський король Карл XII отримав поразку напередодні Полтавської битви.

  62000, Харківська обл., смт. Краснокутськ
вул. Зарічна, 15
  http://slobozhanskyi.in.ua
  npp_slobozhanskiy@ukr.net
  +380 (57-56) 3-12-61, +380978134628

Як доїхати в “Слобожанський” парк?

Найкраще їхати в “Слобожанський парк” на власному автотранспорті. Автобусом можна доїхати з Харкова до Краснокутська або села Мурафа. Також є приміське залізничне сполучення між Полтавою та с. Огульці, треба зійти на станції Водяна, а далі їхати автобусом в напрямку Краснокутська.

Відстань від: Харкова – 88 км, Дніпра – 217 км, Полтави – 82 км, Києва – 386 км.

Найближча залізнична станція – Водяна (до меж парку 15 км)
Є автобусне сполучення з Харковом


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 0 відгуків