Національний парк “Деснянсько-Старогутський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Деснянсько-Старогутський
Статус Національний парк
Засновано 23 лютого 1999 року
Площа 11 215 га
Центр Сумська обл., м. Середина-Буда

Національний природний парк “Деснянсько-Старогутський” розкинувся далеко на півночі Сумської області. Парк було створено в 1999 році з метою збереження, відтворення, а також раціонального використання природних ландшафтів лівобережного Полісся. Адміністративний центр знаходиться в місті Середина-Буда.

Парк складається з двох віддалених одна від одної частин: Придеснянської та Старогутської.

Придеснянська частина парку являє собою заплаву річки Десна з її притоками. Це одне з найкраще збережених місць подібного типу в Україні. В цій частині багато озер, стариць, боліт та відповідно широке розмаїття видів. Саме тут проходить міграція птахів, яку можна спостерігати навесні та восени.

Старогутська частина парку має дещо інший вигляд. Це по справжньому густий віковий ліс на кордоні з Росією (є південним продовженням Брянських лісів). Подібних лісових масивів на Поліссі практично не лишилось. Старогутська частина служить південною межею для багатьох видів північної фауни: бурий ведмідь, рись, сичик-горобець та ін.

На території парку зустрічається багато червонокнижних видів рослин (22) та тварин (35). В 2009 році був створений Деснянський біосферний резерват, що входить до міжнародної спадщини ЮНЕСКО.

Національний природний парк “Деснянсько-Старогутський” – це справді віддалений куточок де природа збереглась в незайманому вигляді. Потрапити сюди, значить опинитись поза часом. Хоч і доїхати сюди нелегко, та побувавши тут один раз, точно захочеться повернутись знову.

3 причини відвідати природний парк 

міграця птахів

бореальні (північні) види: сичик-горобець, горіхівка, журавлина та ін.

заплавні ландшафти

Чим можна зайнятись у “Деснянсько-Старогутському” парку?

Територія парку досить велика та різноманітна, від відкритих луків до непрохідного лісу. Це чудове місце для бьордвочінгу, сплавів по Десні, роболовлі, збору ягід та грибів, катанню на велосипеді, тощо. За домовленістю працівники парку проводять цікаві екскурсії.  

Відпочинок та розваги


Природні ландшафти

Серед ландшафтів переважають водно-болотні угіддя (Придеснянська частина) та суцільний лісовий масив (Старогутська частина).


Умови та комфорт

На території парку створені досить комфортні умови для відвідувачів. Функціонує кілька баз відпочинку, обладнані туристичні маршрути

Мобільне покриття

В галереї використані фото з офіційного сайту Деснянсько-Старогутського парку – http://www.nppds.inf.ua/

Цікаві факти про “Деснянсько-Старогутський” парк

✓  “Деснянсько-Старогутський” є найпівнічнішим національним парком України

 Лише тут та у Карпатах зустрічається бурий ведмідь

  41000, Сумська обл., м. Середина-Буда,
вул. Новгород-Сіверська, 62
  http://www.nppds.inf.ua/
  nppdesstar@gmail.com
  (05471) 7-14-49, 7-21-70

Як доїхати в “Деснянсько-Старогутський” парк?

Громадським транспортом можна доїхати до м. Середина-Буда (там знаходиться адміністративний центр парку). Є залізничне сполучення з Києвом, Конотопом. Далі можна замовити таксі або домовитись з працівниками парку про трансфер. Гостьові будинки парку знаходяться в с. Боровичі, Очкине (Придеснянська частина) та с. Стара Гута (Сторогутська частина). Власним авто рекомендуємо їхати тільки влітку, в зимовий період можливо проїхати тільки позашляховиком.

Відстань від: Києва – 368 км, Конотопа – 147 км, Сум – 207 км.

Найближча залізнична станція – Зернове


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 1 відгуків
Великолепная природа!
Місто: Киев

Просто потресающее место с дикой природой. Лес, река, просторы и отсутствие людей. Работники парка проводят интересные экскурсии. Едьте не пожалеете!