Національний парк “Деснянсько-Старогутський”

Загальна інформаціяРекреаціяСервісФотоЦікавеКонтактиЯк доїхати?

Назва Деснянсько-Старогутський
Статус Національний парк
Засновано 23 лютого 1999 року
Площа 11 215 га
Центр Сумська обл., м. Середина-Буда

Національний природний парк “Деснянсько-Старогутський” розкинувся далеко на півночі Сумської області. Парк було створено в 1999 році для збереження, відтворення, а також раціонального використання природних ландшафтів Лівобережного Полісся. Адміністративний центр розташований у місті Середина-Буда.

Парк складається з 2 віддалених одна від одної частин: Придеснянської та Старогутської.

Придеснянська частина парку являє собою заплаву річки Десна з притоками. Це одне з найкраще збережених місць такого типу в Україні. У цій частині багато озер, стариць, боліт і, відповідно, широке розмаїття видів. Саме тут відбувається міграція птахів, яку можна спостерігати навесні й восени.

Старогутська частина парку має дещо інший вигляд. Це по-справжньому густий віковий ліс на кордоні з Росією (є південним продовженням Брянських лісів). Таких лісових масивів на Поліссі практично не залишилося. Старогутська частина слугує південною межею для багатьох видів північної фауни: бурого ведмедя, рисі, сичика-горобця та інших.

На території парку трапляється багато червонокнижних видів рослин (22) і тварин (35). У 2009 році був створений Деснянський біосферний резерват, що входить до міжнародної спадщини ЮНЕСКО.

Деснянсько-Старогутський національний природний парк – це справді віддалений куточок, де природа збереглась у незайманому вигляді. Потрапити сюди – значить опинитися поза часом. Хоч і доїхати сюди нелегко, та, побувавши одного разу, точно захочеться повернутися знову.

3 причини відвідати природний парк 

міграція птахів;

бореальні (північні) види: сичик-горобець, горіхівка, журавлина та інші;

заплавні ландшафти.

Що можна робити в Деснянсько-Старогутському парку?

Територія парку досить велика та різноманітна: від відкритих луків до непрохідного лісу. Це чудове місце для бьордвочингу, сплавів по Десні, риболовлі, збирання ягід і грибів, катання на велосипеді тощо. За домовленістю працівники парку проводять цікаві екскурсії.  

Відпочинок і розваги


Природні ландшафти

Серед ландшафтів переважають водно-болотні угіддя (Придеснянська частина) і суцільний лісовий масив (Старогутська частина).


Умови та комфорт

На території парку створені досить комфортні для відвідувачів умови з кількома базами відпочинку й обладнаними туристичними маршрутами.

Мобільне покриття

У галереї використані фото з офіційного сайту Деснянсько-Старогутського парку – http://www.nppds.inf.ua.

Цікаві факти про Деснянсько-Старогутський парк

✓  Деснянсько-Старогутський НПП є найпівнічнішим національним парком України.

 Лише тут і в Карпатах можна зустріти бурого ведмедя.

  41000, Сумська обл., м. Середина-Буда,
вул. Новгород-Сіверська, 62
  http://www.nppds.inf.ua/
  nppdesstar@gmail.com
  (05471) 7-14-49, 7-21-70

Як доїхати до Деснянсько-Старогутського парку?

Громадським транспортом можна доїхати до міста Середина-Буда (там працює адміністративний центр парку). Є залізничне сполучення з Києвом і Конотопом. Далі можна замовити таксі або домовитися з працівниками парку про трансфер. Гостьові будинки парку розташовані в селах Боровичі, Очкине (Придеснянська частина) і Стара Гута (Старогутська частина). Власним авто рекомендуємо їхати тільки влітку, у зимовий період можливо проїхати лише позашляховиком.

Відстань від: Києва – 368 км, Конотопа – 147 км, Сум – 207 км.

Найближча залізнична станція – Зернове


Напишіть свій відгук
1
2
3
4
5
Відправити
     
Вийти

Залиште свій відгук

Рейтинг:  
 2 відгуків
by Микола Баштовий on Деснянсько-Старогутський
Екотур комфортного єднання з дикою природою
Місто: Суми-Лондон

Екотур комфортного єднання з дикою природою сім'ї та друзів. Ви і довкілля єдині у спільному проживанні in Universum. Навіть Марс Ілона Маска не потрібен для екстрім відпочинку.

Великолепная природа!
Місто: Киев

Просто потресающее место с дикой природой. Лес, река, просторы и отсутствие людей. Работники парка проводят интересные экскурсии. Едьте не пожалеете!