В Україні створять новий національний природний парк під назвою – Кам’янська Січ. Інформацію про це опублікував на своїй фейсбук-сторінці міністр екології Остап Семерак.

Далі пряма мова:

“Новий рік починаємо з гарних новин.

В Україні буде створено новий національний природний парк «Кам’янська Січ». Відповідний Указ Президента сьогодні був підтриманий членами Уряду.
Вдячний всім, хто працював над необхідними документами упродовж не одного року.
Створення НПП – спільне рішення місцевої влади, наукових та природоохоронних організацій та команди Мінприроди.

НПП «Кам’янська Січ» розташований на Херсонщині, на території Бериславського району. До його складу буде включено 12261,14 гектара земель державної власності.
Створення парку має важливе не лише природоохоронне, а й історичне значення. Саме тут в 1709–1711 роках розташовувалась одна з головних святинь українського козацтва – «Кам’янська Січ».

Крім того, це унікальний для Правобережжя масив цілинних Понтичних типчаково-ковилових степів, з різноманіттям рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, які давно визнані об’єктами Смарагдової мережі.

Очікуємо на підписання Указу Президентом України.

P.S. За минулий рік Урядом було підтримано 6 проектів Указів Президента про розширення меж природоохоронних територій на 50 тис. гектарів. Створено близько 90 територій ПЗФ місцевого значення загальною площею понад 7 тис. гектарів”.