Цього року Всесвітній день мігруючих птахів присвячений найважливішим шляхам польоту мігруючих птахів, що охоплюють континенти та океани. Ці маршрути включають об’єкти всесвітньої спадщини, які є ключовими пунктами зупинки для птахів, тому ефективне збереження цих місць є надзвичайно важливим для збереження міграційних птахів у глобальному світовому масштабі.

Три основних міграційних коридори, показані нижче, містять критичні середовища існування та притулки, що життєво важливі для перелітних птахів.

Найважливішим прикладом є Східний Атлантичний шлях, який з’єднує Арктичний регіон з Ваттовим морем (надзвичайно важлива локація де проходить линька та зимівля мільйонів мігруючих птахів), Національним парком Доньяна в Іспанії (на території зимують понад 500 000 водоплавних птахів) та Національним парком Banc d’Arguin, що у Мавританії (одна з найважливіших зон у світі для гніздування птахів і палеарктичних мігруючих чапель).

Наступним коридором є Західно-Азійсько-Східно-Африканський шлях, що з’єднує Сариарка-Степ та озера Північного Казахстану (ключовий пункт для зупинки мігруючих водно-болотних птахів на їх шляху з Африки, Європи та Південної Азії до їх розмноження в західному та східному Сибіру) з системою озер Кенії у Великій рифтовій долині (де мільярди птахів прямують з місць розмноження на півночі до африканських місць на зимівлю).

Незважаючи на те, що доволі складно оцінювати вплив зміни клімату на мігруючих птахів, але ми вже спостерігаємо певні зміни, що можуть свідчити про майбутнє. Наприклад, вчені зауважили, що деякі птахи, що розмножуються в Арктиці, стають дедалі меншими, оскільки їх характерний тип харчування порушується. Ці птахи з Арктики повинні почати міграцію у Ваттове море і національний парк Banc d’Arguin з порожнім шлунком, що зменшує їх шанси на виживання.

Перекладено зі статті опублікованої на сайті – http://whc.unesco.org/en/news/1821